Збірна України з баскетболу залишається без головного тренера

[:ua]Збірна України з баскетболу залишається без головного тренера. Після, так би мовити, «не надто успішного» виступу у кваліфікації до чемпіонату світу, у відставку подав наставник команди Євген Мурзін. У федерації баскетболу таке рішення підтримали, але із призначенням наступника Мурзіна поки не квапляться.
Євген Мурзін заступив на посаду головного тренера національної збірної України у 2015 році. За цей час спеціаліст двічі виводив команду до фінальної частини континентальних першостей. А на Євро-2017  підопічні Мурзіна змогли навіть дістатися 1/8 фіналу. Втім, далі на жовто-синіх чекав тривалий відбірковий раунд до Чемпіонату світу 2019 року в Китаї.
І тут команду почали переслідувати невдачі. Можливо, вибороти путівку до Піднебесної українцям не вдалось через надскладну групу. Можливо, справа у конфлікті між ФІБА та Євролігою, через який ключових гравців на міжнародні матчі часто не відпускали клуби. І от днями, звітуючи про результати виконаної роботи під час виконкому ФБУ Євген Мурзін подав у відставку.
Очевидно, на той момент ще наставник національної команди чудово розумів неминучість такого перебігу подій, і вирішив зіграти на випередження. Президіум Федерації баскетболу України таке рішення спеціаліста ухвалив майже без вагань. За словами президента ФБУ Михайла Бродського, наступника Мурзіна буде призначено до 1 червня. До списку кандидатів на цей пост увійшли такі спеціалісти Суперліги, як Віталій Черній, Денис Журавльов та Віталій Степановський. Окрім того, планується проведення переговорів із іноземними спеціалістами.
[:]