Збірна України з футболу U-19 дійшла до півфіналу чемпіонату Європи

Чемпіонат Європи U-19 відбувається у Фінляндії. Українська команда несподівано переграла у першому турі французів. Із діючими чемпіонами Європи англійцями розійшлися миром 1:1. У випадку поразки від турків українці все одно могли розраховувати на півфінал, щоправда, для цього мали програти й французи. Але на долю покладатись підопічні Олександра Петракова не стали. Вже у дебюті зустрічі півзахисник збірної та київського «Динамо» Сергій Булеца вдало скористався передачею одноклубника Георгія Цитаішвілі і вивів нашу збірну вперед. І хоча суперники після пропущеного голу намагалися відігратись і атакували ворота Владислава Кучерука, результатів це не дало. Українці вистояли і вибороли перемогу і в матчі, і в групі.
Цьому сприяла і поразка англійців. Причому, з ганебним, як для переможців Євро-2017 рахунком – 0:5. А для французів такий рахунок став другим поспіль на турнірі. Очевидно, поразка від українців їх добряче розлютила.
У півфіналі 26 липня вони зустрінуться із командою Італії. А ось українця доведеться мірятися силами із традиційно сильними у молодіжному футболі португальцями.
Збірна України серед 19-річних футболістів є автором найбільшого досягнення у міжнародному футболі для нашої держави. У 2009 році на домашньому Євро, який відбувався у Донецьку та Маріуполі, команда під керівництвом Юрія Калитвинцева здобула «золоті» медалі. Тоді свої перші кроки у великому футболі робили Сергій Кривцов, Денис Гармаш, Євген Шахов, Сергій Рибалка та інші. Чемпіонат Європи для гравців цього віку відбувається щороку.