Заборонені сувеніри. Що не можна вивозити із різних країн світу?

Єгипет — країна дуже популярна серед українських туристів. Звичайно, тут ол-інклюзив та дивовижне Червоне море. Саме частинки останнього вивозити туристам за межі Єгипту — заборонено! Це і корали, і раковини. Не важливо чи Ви знайшли їх на березі, чи купили у торговців. Штраф — $500. Аналогічна заборона діє і в Йорданії.
Із Домініканської Республіки не можна вивозити більше 50 сигар, а також національну валюту — домініканське песо. Так само не можна вивозити місцеві гроші й з Індії та Шрі-Ланки.
Аби вивезти з екзотичної Кенії шкіру тварин, вироби із слонової кістки чи кісток інших тварин вимагають спеціальний дозвіл. Тому будьте особливо уважними, купуючи сувеніри у масаїв та інших племен.
Вивезення книг, друкованих до 1940 року, дорогоцінні метали та каміння, колекції монет та поштових марок карається законом на Кубі.
З острова Сардинія, що в Італії, митники не дадуть вивезти Вам овечий сир. Він є культурним надбанням італійців. Сир відомий тим, що у ньому є живі личинки сирної мухи. Делікатес відверто сумнівний, тому, радимо, лишіть його на батьківщині.
Одна із найбільш нелогічних та загадкових заборон діє у Новій Зеландії. Своїм національним надбанням новозеландці вважають ківі, тому їх вивезти митники не дозволять.
Як із багатьох інших країн, із Таїланду не можна вивозити вироби зі слонової кістки і панцира черепахи. Також місцевий закон забороняє брати із східного королівства предмети із зображенням тайського прапору і релігійні символи. Навіть невеличку статуетку Будди можуть конфіскувати!
Дуже суворі заборони має Туреччина. Якщо у Вас в валізі знайдуть каміння, яке хоч трохи нагадуватиме про античний період, — є шанс на кілька днів опинитися за ґратами. Потім буде суд, а надалі, — ще й умовний термін.
А от у Монголії заборонено вивозити яйця динозаврів! Справа у тому, що у деяких місцях пустелі Гобі знайти яйця динозаврів та їх кістки зовсім не складно. Але краще нічого не чіпати, адже монголи ретельно охороняють артефакти.