За що отримав Оскар фільм «Зелена книга» та які фільми були за крок до цього?

[:ua]Фільм-біографія режисера Брайана Сінгера «Богемна рапсодія» розповідає про становлення легендарного гурту Queen та його соліста Фредді Мерк’юрі. Головну роль зіграв американський актор єгипетського походження Рамі Малек. Його професіоналізм та зовнішня схожість з Мерк’юрі зробила цю роль дуже правдивою. І врешті за неї Рамі отримав свого Оскара.
Звісно, не все, що побачили глядачі на екрані знято згідно реальним фактам. Так за сценарієм, хворий на ВІЛ Фредді зізнається незадовго до легендарного виступу на арені в Англії. Та насправді, Мерк’юрі не знав, що хворий аж до 1987 року. І зізнався в цьому світу лише за два дні до смерті. Та незважаючи на деякі неточності в «Богемній рапсодії», навіть віддані фанати Фредді та Queen лишилися в захваті від цієї екранної драми. А ще з головних претендентів на Оскар «Богемна рапсодія» має чи не найбільший бюджет — $52 млн!
А от історичну картину «Фаворитка» знімали з куди скромнішим бюджетом у $15 млн. Взагалі фільм отримав різні рецензії від глядачів та професіоналів. І не дивно, адже режисера картини Йоргоса Лантімоса у світі кіно називають неоднозначним творцем, який обожнює алегоричні сюжети, які часто шокують.
«Фаворитка» не стала виключенням з творчості цього маестро. У ній йдеться про інтриги в королівсьому дворі під час правління королеви Анни. Вона мала слабке здоров’я та неврівноважену психіку. По факту країною правила її близька подруга герцогиня Сара. Та їх теплі, а часом любовні стосунки опинилися під загрозою після появи в королівському домі придворної дами, роль якої блискуче виконала Емма Стоун.
А от за роль самої королеви Анни акторка Олівія Колман отримала Оскар за найкращу жіночу роль.
Та головну нагороду за «Найкращий фільм року» отримала комедійна біографічна драма «Зелена книга» з бюджетом у $23 млн. Фільм розказує історію життя водія Тоні з бандитським простакуватим характером, який щойно лишився роботи та відомого афроамериканського джазового піаніста Дона Ширлі. Під час подорожі в рамках туру по півдню Америки піаніст Дон та його водій Тоні користуються маршрутом «Зелена книга», яка показує інформацію про безпечні маршрути для афроамериканців. Відповідно фільм зачіпає тему расизму.
Двоє дуже різних чоловіків спочатку не знаходитимуть спільної мови. Та врешті порузуміються і стануть чи не найкращими друзями. Важливо, що ці герої не вигадані. Адже фільм оснований на реальних подіях. А тому, ймовірно, і припав до смаку мільйонам глядачів та членам кіноакадемії.
[:]