За два роки з газорозподільних підприємств звільнилися 20 тисяч кваліфікованих фахівців

[:ua]Літо йде та забирає тепло. Опалювальний сезон вже не за горами. І поки українці ще насолоджуються теплим сонячним промінням, долею блакитного палива, яке зігріватиме наші з вами оселі взимку, переймаються обласні газорозподільні мережі. Справа у тому, що за два роки з цих підприємств звільнилися 20 тисяч кваліфікованих фахівців. І ця кількість – критична. Підключати газ, ремонтувати труби та ліквідувати аварійні ситуації – нікому! Звільняються працівники облгазів через низьку заробітну плату.
Сьогодні на газорозподільному підприємстві, скажімо у Запорізькій області, слюсар 5- категорії отримує зарплату 6000 гривень це з урахуванням податків. “Чистими” на руки виходить близько 4800 грн. У той час у промислових та енергетичних галузях – той же слюсар отримує вдвічі більше. І тому фахівці змінюють місце роботи. Керівники облгазів вимагають, аби в існуючій ціні на газ для населення збільшили їхню частку. Так, питання з оплати праці – вирішать, водночас і відтік робочої сили – зупиниться.
Таку методику перерахунку запропонували та, навіть, затвердили ще у червні. Але тільки формально. Вступити у силу вона зможе після опублікування її в офіційному друкованому виданні уряду. Утім, за 3 місяці на шпальтах газети для замітки чомусь місця так і не знайшлося.
Подолати кадровий голод вдасться тільки тоді, коли влада затвердить нові тарифи на газорозподіл. Цього і домагаються ще з 2016-го року керівники облгазів, утім, поки безрезультатно. Сподіваються, цього разу їх таки почують.
https://youtu.be/PpbqmfWq7MM[:]