Які труднощі долають китайські та камбоджийські учні на шляху до школи?

[:ua]У школі Майбутнього, що в Філадельфії, ніхто зроду не тримав у руках підручник чи зошит. Граніт науки діти гризуть на планшетах та комп’ютерах. Та навіть особисті речі зберігають в цифрових шафах. Такий сучасний підхід до навчання має шалені рейтинги серед дітей. А тому потрапити до закладу не так просто.
А от Вільна школа в Брукліні користується неабиякою популярністю серед дітей. А все тому, що тут не має обов’язкового навчального плану й школярі самі вирішують, що їм вчити сьогодні. Більше того тут не задають домашнього завдання. А в ролі вчітеля виступають самі школярі. Тобто вони вчать один одного тому, хто що знає. Дорослі в цій Вільній школі, просто спостерігають за таким неординарним процесом навчання.
А це справжня школа мрії для дітей, які не можуть всидіти на одному місці! Школа Пригод в Колорадо пропонує навчання не в стінах будівлі, а в умовах експедиції. Так, архітектуру діти вчать прямісінько на вулицях міста. Замість уроків географії та біології – пливуть на байдарках ріками та йдуть у походи лісами. А замість звичайного уроку фізкультури, ці школярі займаються йогою та катаються на велосипедах.
А от у одному з маленьких провінцій Китаю, де люди у першу чергу переймаються чим прокормити дітей, є єдина школа, яка знаходить в печері! Так, діти щодня підіймаються з книжками за плечима аби сісти за парту. У гірській стінах є не лише класи, а, навіть, спортзала.
Ще вищий шлях долають учні іншої гірської школи в Китаї. Аби потрапити на урок, діти щодня забираються досить небезпечним серпантином та проходять дерев’яними мостами над прірвами. Не зважаючи на труднощі, учні обожнюють свою школу. Де, до речі викладає тут всього один учитель.
Вони пливуть майже в човні та вчать математику й мови. У Камбоджі на озері Тонлесап є ціле село на плаву. Там стоять плавучі магазини, будинки та навіть школа. Навчаються в ній здебільшого діти-сироти й навіть живуть там. З шкільним приладдям, книгами та іншими потрібними для нормального навчання речами, – тут скрута. І існує ця школа переважно завдяки туристам, які радо допомагають учням чим можуть.
А у Бангладеші взагалі існує більше ста плавучих шкіл! І для цієї країни це дуже розумний вибір. Адже тут часто відбуваються повені. А тому, щоб не ремонтувати після кожного потоку будівлі школи, влада вирішила це питання таким чином.
https://youtu.be/sZ66Hog-fnI[:]