Які театри очолюють топ-рейтинг у світі та чим ваблять глядачів?

Руками самого Шекспіра був створений театр  «Глобус». У 1598 році він почав свою роботу. За переказами саме Вільям Шекспір був його засновником та першим актором. Саме на цій сцені були поставлені майже всі його вистави.
У 1644 році театр майже повністю знесли, через релігійні погляди на театральне мистецтво. І лише в 1997 році відкрили нову будівлю «Глобусу», яку зводили за історичними кресленнями та схемами аби повністю відтворити Шекспірівську будову. Так, навіть, штукатурку виготовляли, як і в 17 столітті з піску, а дах покрили соломою. Від електрики взагалі відмовилися, і, як і за часів Шекспіра, вистави грають лише при денному світлі.
Більше того, крім історичної архітектури, у Глобусі продовжуються і традиції 17 століття. Зокрема, якщо глядачам не подобається гра акторів, вони мають право освистати їх. І коли це роблять 1600 глядачів одночасно — це виглядає, інколи більше вражаюче, ніж сама вистава. Ціни ж на вистави у «Глобус» не найдешевші. Зокрема, сидячі місця коштують від 20 до 100 доларів. Якщо хочете зекономити, можете придбати стоячі місця за 10 доларів. Утім, варто зазначити, що їх розкупають за місяці до вистави.
Ла Скала — візитна карта театральної Італії. Він був збудований на місці церкви Санта-Марія за наказом імператриці Австрії Марії Терези. На відміну від інших відомих театрів світу, Ла Скалу побудували швидко — за 2 роки. Прем’єра на цій сцені відбулася 1778 року. У репертуарі театру найкращі твори італійських та світових класиків. У цих стінах звучали лише перші голоси світу, такі як Енріке Карузо, Тітта Руффо, Марія Каллас та інші. Після Другої Світової театр майже з нуля було відновлено. А ще цікаво, що в Мілані існували агенства, які надавали театру професіоналів з оплесків. Керівництво Ла Скали часто наймали їх для підтримки оперних співаків. За чоловічі оплески платили 25 лір, а за жіночі — 15. Нині ж Ла Скала збирає аншлаги та оплески без цих спеціалістів.
Не можна уявити музичну столицю світу — Відень без Оперного театру. Це ще один визначний театр світу. Перша прем’єра в ньому відбулася в 1869 році оперою «Дон Жуан». З першого дня ця зала збирала анлшаги. Та після війни в 1945 році будівля театру була зруйнована майже вщент. Стіни, декорації, костюми — усе було знищено. Символ Відня опинився під загрозою зникення. Та врешті через 10 років театр відновили в його первинному вигляді. Саме в Віденській опері вперше зазвучали найвідоміші твори Моцарта, Бетховена. Нині один раз на рік Державана віденська опера перетворюється в бальну залу. І дивлячись на це дійство, враження ніби за вікном театру 17 століття.

Залишити коментар

Надіслати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.