Як знімають індійське кіно? Та чому в Боллівуді всі танцюють та співають?

Які люди в Боллівуді! Саме так називається місце, де народжується індійське кіно. Слово утворене від Голлівуду та , власне, Бомбея.
Перший індійський фільм “Раджа Харіш-чандра” вийшов на екрани в 1913 році. Цікаво, що більшість жіночих ролей виконали загримовані чоловіки. А у наступному фільмі “Карма” режисер вирішив вразити глядача найдовшим поцілунком в історії кіно, який тривав чотири хвилини! Та головним атрибутом індійського кіно, були, є і будуть пісні та танці.
Та, як виявилося знайти таку кількість красивих героїв, які вміють гарно співати та танювати вкрай важко. А тому більшість пісень, які лунають з вуст акторів – це фонограма. А от поганим танцюристам на допомогу приходить дерево. Адже згадайте, зірки Боллівуду часто освідчуючись у коханні, танцювали навколо дерев, або ховалися за густими гілками, а режисер таким чином міг склеїти красивий кадр. Та попри те, що основна частина танців у індійському кіно припадає на жінок, – акторки тривалий час залишалися в тіні чоловіків. Аж поки на екрані не з’явилася історія про двох сестер Зіту та Гіту.
Нині боллівудські актори почувають себе дуже непогано! Так один з найбільш оплачуваних індійських артистів Шахрук Кхан отримує близько півтора мільйона доларів за роль! Взагалі ж за рік у Боллівуді знімають більше тисячі фільмів, які переглядають майже 4 мільярди глядачІв зі всього світу. Самі індійці купують майже 3 мільйона квитків на рік, що є найвищим покАзником у світі. Однак середні ціни на квитки одні з найнижчих у світі. Тому касові збори в Боллівуді менші за Голлівудські. А ще бюджети самих картин далекі від американських.

 МЕНАХЕМ ГОЛАН – РЕЖИСЕР:
” Індія – країна контрастів. Тут жахливі злидні межують з розкішшю. Половина нації живе в хащах. Це неможлива країна. Утім, саме тут можна за меленький бюджет зробити фільм. Бюджет мого фільму 2 мільйони доларів. У Голлівуді це коштувало б 50 мільйонів”

Та як би там не було, Боллівуд – це світовий бренд, який попри не рівні умови, уже більше ста років стоїть на одній вершині з всесильним Голлівудом.