Як виглядав перший мультфільм? Та хто зробив переворот у світі анімації

[:ua]Малюнки, які змінювали одне одного й народжували історію, робити почали ще в 19 столітті. Спочатку це були короткі прімітивні замальовки на тему. Та усе змінять Брати Люмьєр, які дали життя першому кіно, а відповідно й мультфільму. Скориставшись їхніми винаходами режисери Блектон та Сміт зроблять перший в світі мультфільм “Цирк ліліпутів”. Утім, у цих малюнках, що рухалися в кадрі, не було жодного сюжету. І лише в 1908 році перший європейський мультиплікатор Еміль Коль випустив свою роботу “Фантасмогорія”, у якій був і сюжет, і герої, яких можна було розпізнати. Щоправда він вирізав їх з паперу – так було простіше рухати фігурки всередині кадру, ніж постійно перемальовувати.
Далі анімаційну естафету перехопив американський карикатурист Уінзор Маккей. А згодом світ дізнається про генія, який поділив анімацію на “до” і “після”. Це був Уолт ДІсней.
Дісней першим розглянув анімацію, як комерційно вигідну справу. І в 1928 році світ побачить перший звуковий мультфільм від Діснея “Пароплав Віллі”. Саме Дійсней зможе з намальованих героїв створити зірок екрану. Так першим його супер-творінням став Міккі Маус.
Та на цьому Уолт Дісней не зупинився і в 1931 році створив перший кольоровий мультфільм “Квіти та дерева”, який приніс йому Оскар. А через 6 років на екрани з’явиться перша звукова повнометражна намальована картина “Білосніжка і сім гномів”, яка мала фантастичний фінансовий успіх. Відтоді й розпочався золотий вік студії Уолта Діснея.
Цей геній задав тон в мультиплікації. На нього рівнялися всі. Створюються конкурентні студії, такі, як Ворнер Бразерс. Щоправда малюють вони короткі мультфільми, такі, як Том і Джері, які зручно було показувати в кінотеатрах перед головними сеансами. У той час, Дісней піднімає повнометражний ринок – на нього вже працюють сотні профессіоналів. Цікаво, що саме від таланта художників, залежало бажання інвесторів вкладати гроші в майбутню анімацію. Уже в 20 столітті анімація була дуже різноманітна й залежала від смаків глядачів. Так, наприклад, у країнах колишнього радянського союзу створювали мультфільми за мотивами національних казок, де персонажі були зображені дуже натурально – ніяких карикатур.
У Японії ж з появою телебачення, винайшли власний стиль “аніме”. Аби оперативно заповнити телеканали мультсеріалами, для економії часу тамтешні мультиплікатори анімували лише частину зображення, а багато кадрів залишали статичними. Нині аніме – це окремий особливий стиль мультиплікації. А от ера комп’ютерів народила інший, нині найпопулярніший вид мультфільмів. Та про це в наших наступних випусках. Не пропустіть.
https://youtu.be/qpJbzWiY_C0[:]