Як в Україні розвивається відновлювальна енергетика?

[:ua]Динозаври у світі енергетики. Саме так називають викопні джерела палива. Еко-активісти та енергетики в один голос констатують – життя без нафти та газу можливе. Бо альтернатива їм уже давно існує. Відновлювальні джерела і дешевші, і екологічніші. Експерти кажуть, процес пішов і його не зупинити.
Україна поки тільки на початковому етапі. Але вже зараз ми стаємо частиною глобальних платформ. А технології сьогодні дозволяють радитися навіть на відстані. Зокрема, президент світової асоціації постійно перебуває на зв’язку з нашими активістами та експертами, аби ефективно впроваджувати програми з відновлювальної енергетики в Україні.
Але важлива не лише кооперація із міжнародниками. Представники різних галузей відновлювальних джерел енергетики кажуть – головне триматися разом.
Повна відмова від викопних джерел палива – вже не майбутнє, а реальність. Такий план заклали у багатьох європейських країнах. У Швеції повністю перейдуть на відновлювальні джерела до 2040 року, а у Данії – до 2050. Вітчизняні ж експерти таких оптимістичних планів не будують. Але впевнені, що 100% зеленої енергетики – єдина правильна модель розвитку.
Відновлювальна енергетика – це і нові робочі місця, і енергонезалежність, і користь для довкілля. А Україна має усі ресурси, аби втілити такі амбіції у життя. Капіталовкладники це розуміють. Лише минулого року інвестиції у вітчизняну відновлювальну енергетику склали $2,5 млрд.
[:]