Як в Україні пенсії перераховуватимуть?

[:ua]Пенсії підвищать! Та чи стане жити легше? З 1 березня почнеться базова автоматична індексація соціальних виплат. Побільшає грошей у гаманцях 8-ми мільйонів українців. А ще 2-ох мільйонів хоч і торнеться перерахунок, та надбавка буде одноразова. Чому так? Пояснює Міністр соціальної політики Андрій Рева.
Провести індексацію пенсій євробляхи допомогли. В результаті розмитнення авто на іноземній реєстрації до Пенсійного фонду України надійшло понад 13,5 млрд грн.
Є певна формула, за якою і здійснюється індексація пенсій. Для розрахунку коефіціента до уваги беруть минулорічний рівень інфляції в Україні та рівень зростання середньої заробітної плати. Вже у Міністерстві соціальної політики порахували — цього разу коефіціент — 1,17. А це означає — середня надбавка складе 255 грн. Мінімальна — 100 грн. По 5-6 гривень більше ніхто не отримає.
А от майже два мільйони українців, з тих кому індексація не принесе підвищення, отримають разові виплати на суму 2410 гривень двома траншами — у березні, і квітні.
Тож, готуйте гаманці, пенсія буде вчасно. Давати почнуть 4-го березня і до 25 вже всі отримають свої гроші. Таку автоматичну індексацію соціальних виплат тепер обіцяють проводити щорічно — це передбачено пенсійною реформою.
[:]