Як святкують Новий рік в Азії? Та які, часом моторошні, традиції мають?

[:ua]Японія зустрічає Новий рік на державному рівні. На думку місцевих жителів, аби рік минув добре, його потрібно зустріти як найкраще. А тому грошей та фантазії на зустріч свята японці не шкодують. Якщо типовий Токіо вночі сяє різнокольоровими вогнями від рекламних екранів взждовж дороги, то під час новорічно-різдвяних свят місто блищить від прикрас та святкових ліхтариків. Усі заклади столиці прикрашені гірляндами та ялинками. У новорічну ніч у небі народжуються тисячі абсолютно різних феєрверків. А ще японці мають традицію на новий рік запускати кульки з бажаннями.
Про прихід Нового року уже більше 1000 років у Японії повідомляють 108 ударів дзвонів, які лунають в буддистських храмах. Згідно цієї віри, людина має 108 шкідливих страстей. І кожен удар двзону в новорічну ніч проганяє ці напасті.
Одна з головних деталей прикрашання японського житла перед Новим роком – кадомацу. Це така собі місцева сосна, яку роблять власне з цього дерева, а також з бамбука та сплітають композицію рисовою соломою. Прикрашають все гілками папорорі та мандаринами.
Сінгапур – вражає своєю красою та прогресивністю. Відповідно й Новий рік тут святкують з великим розмахом. Грандіозні декорації та різдвяні інсталяції в садах біля заливу та фантастично прикрашена головна вулиця Орчард-роуд. Традиційно 31 ГРУДНЯ жителів та гостей міста очікує традиційний захід – Новорічний відлік часу, який супроводжується лазарними шоу, живою музикою та феєрверками. А ще у грудні відкриваються традиційни різдвяні ярмарки, а найкрупніші торгові центри Сінгапуру пропонують новорічні знижки.
Якщо бажаєте екзотичної Азії – вам на Філліпіни. Зокрема, серед туристів користується популярністю курортне місто Багіо. Вподобали його за різноманітні озера та сади. Однак варто зазначити, Новий рік тут святкують досить спокійно. Ви не побачите на Багіо натовпу, який точно є в Сінгапурі чи Токіо. Яскраві вогні та незвичайні декорації прикрашають місто. А сам Новий рік радимо зустріти в ресторані десь на узбережжі, адже там фантастичної краси види. Ну і звісно, відвідайте чарівне місто Baguio City Orchidarium – з неймовірною оранжереєю, де ви знайдете унікальні квіти та дерева.
Якщо ж хочеться новий рік зустріти на екзотичному пляжі – вам на Балі. Тут можна поєднати приємне з корисним. І відомі індуістьські храми відвідати, і серфінгом зайнятися. Щоправда, Новий рік балійці зустрічають в березні. Головна особливість свята – день тиші. Напередодні люди масово йдуть до водойм, океану й пускають свої жертви духам. В основному це фігури чудовиськ із листків пальм та квітів. Далі перед новом роком балійці влаштовують день Шуму. Веселяться разом з духами.
А от нас сам новий рік приходить день тиші- Ньєпі. Ця традиція виглядає не завжди весело, а інколи навіть моторошно. Людей на вулиці ви не зустрінете. Адже місцеве населення вірить, що злі духи приходять на Балі цього дня, а тому вони зачиняють вікна та двері та сидять по хатах. Так вони ще й відновлюють душу та тіло, а тому єдині звуки цього дня на вулицях Балі в Новий рік – це гавкання собак та мукання корів.

 [:]