Як Підручний увійшов в історію біатлону

[:ua]Чемпіонат світу з біатлону цього року приймає шведське місто Естерсунд, і, зважаючи на попередні результати наших біатлоністів, мало хто сподівався побачити українців на п’єдесталі. Однак дебютна ж чоловіча гонка — спринт, ледь не принесла в актив збірної України першу нагороду.
27-річний капітан нашої команди Дмитро Підручний продемонстрував найкращу гонку у своїй кар’єрі – він безпомилково закрив усі мішені, показав пристойну швидкість, однак поступився на фініші французькому спортсмену Кантену Фійону-Має трьома десятими секунди, і став у підсумку лише четвертим. «Золото» спринту в активі норвежця Йоханеса Бьо, а «срібло» у тій гонці здобув неоднозначний російський біатлоніст Олександр Логінов, якого ловили на допінгу і неодноразово за це дискваліфіковували. Тож і тепер уся спільнота біатлону вимагала від Олександра проходження допінг тесту. А у разі позитивного результату «бронза» спринту таки знайшла б свого володаря в особі Дмитра Підручного.
Однак українець вирішив не чекати результатів допінг-проби Логінова і наступного дня таки здобув першу для України нагороду світової першості із біатлону. Гонка переслідування, або ж персьют, розпочалась для нашого спортсмена досить песимістично — два промахи на першому вогневому рубежі і доволі низька швидкість майже не залишали надій і сподівань українським вболівальникам. Втім, надалі Дмитро помітно активізувався, додав у швидкості і став одним із п’яти переслідувачів лідера гонки —Йоханеса Бьо.
На останній стрільбі норвежець, який мав майже хвилинну перевагу над суперниками, припустився аж трьох промахів і вирушив на штрафне коло. Єдиним, хто безпомилково тут відстрілявся, став 27-річний українець. Тож на фінішне коло він виїхав вже у статусі лідера. Далі ж була справа техніки — не пропустити вперед норвежця Бьо, який виїхав на 15 секунд пізніше. І Дмитро успішно із цим завданням впорався. Схоже, приємний шок від такого результату був не лише в українських вболівальників.
Фінішувавши першим, Підручний назавжди вписав своє ім’я в історію українського біатлону. І неймовірні емоції спортсмена на фініші цілком можна зрозуміти, адже це перше українське «золото» світових першостей із біатлону.
[:]