Як народжувалися найпопулярніші Будинки моди? Та скільки сил та грошей поклали на свої дизайнерські мрії відомі кутюр'є?

Юна Габріель Шанель вдень не випускатиме голки з рук, працюючи швачкою, а ввечері співатиме в кафе під псевдонімом Коко. А згодом світ заговорить про молоду та талановиту дизайнерку Коко Шанель. Головний девіз її творчості – аби одяг був комфортним та водночас елегантним. На перші колекції Шанель надихалася одягом своїх друзів-чоловіків. Сорочки, жакети, краватки – усі ці елементи відтепер прикрашали жіночі силуети. Згодом на брендових полицях Шанель з’явилася легендарна чорна сукня. А до свого 40-річчя Коко випустить славнозвісні парфуми номер 5!
Однак, у 30 роках будинок Шанель наздогнала скрута. У передвоєнні часи мода людей не цікавила. А після – ринок заполонили чоловіки-дизайнери, які просто витіснили Коко Шанель. І лише в 70 років тріумфаторка повернеться в світ моди! Її перша за 15 років колекція розлетиться по світу за лічені дні.

 КОКО ШАНЕЛЬ – ДИЗАЙНЕР:
“Я хочу дати жінкам можливість вільно рухатися, не підлаштовуватися під одяг, який вони одягають. А це дуже складно.”

У 87 років Коко Шанель піде з життя. На той час статки будинку Шанель складали майже 200 мільйонів доларів. Її справу продовжив Карл Лагерфельд.
113 років – уже стільки років поспіль перших красунь світу одягає Будинок високої моди Діор. Саме тут народився термін “Haute Couture”. Крістіан Діор все життя цікавився мистецтвом й навіть відкрив художню галерею. А згодом надихнувшись прекрасним, почне створювати шедеври моди.
У 1947 році світ побачить його першу власну колекцію. Спідниці довжиною майже до п’ят, м’яка лінія плеч, рукава-кімоно, затягнута талія – цсе це стало візитівкою Діор. У 50 роки будинок Крістіана Діора став найбільш прибутковим в Парижі. З ним хотіли працювати П’єр Карден, Ів Сен Лоран та інші зіркові модельєри.

 П’ЄР КАРДЕН – КУТЮР’Є:
” Люди обожнювали його. Діор шокував своєю фантазією та незвичністю вбрань. За колекціями столяи тисячні черги. І це при тому, що котшували вони дуже дорого.” 

До речі, Діор був першим, хто розробив продажі ліцензій на панчохи та косметику. У чергу до цього маестро ставали перші красуні Голлівуду – як Марлен Дітріх, Едіт Піаф та інші. Сьогодні
Christian Dior – це не лише ім’я великого Кутюр’є, а ще й міжнародне підприємство зі штатом працівників майже 100 тисяч чоловік. Річні обороти компаній складають мільярди доларів. Натомість, сам Крістіан Діор визнаний королем післявоєнної моди. Після смерті справу Діор продовжив Ів Сен Лоран, а потім Джон Гальяно. Останній, зробив переворот у стилі Діор й класичний стиль замінив на новаторські бунтарські ідеї.
Мода існує для того, аби її носили! Такої думки засновник легендарного бренду – Джоржио Армані! Він починав кар’єру з простого закупівельника тканини. А згодом ризикнув і започаткував власну торгову марку чоловічого одягу. А вже через рік світ побачить і жіночу колекцію цього генія.
Його костюми відрізнялися, адже були без підкладок та плічиків, відтак їх зручно одягати й на роботу, й на відпочинок. Сьогодні річний дохід імперії Армані складає мільярди доларів. Цікаво, що винахідливий Джорджио Армані, створює колекції різних цінових категорії та якості. Відтак, цей одяг є доступним для різних верств населення. А ще 84-річний геній продовжує вражати модників своїми стильними та функціональними ідеями й вік тому не завада.