Виставка присвячена Криму у столиці України

[:ua]Побувати у Криму, помилуватися горами та відчути запах повітря півострову. Все це можна зробити тепер і у столиці. В «Мистецькому арсеналі» у Києві відкрили унікальну виставку історії Кримського півострова. Експонати привезли з 15 українських музеїв і приватних колекцій.
Тут представили і сучасний, і дуже давній Крим. Приміром, один з експонатів — бивень мамонта, знайдений на півострові. В деталях відтворена і культура народів, що жили тут. Кіммерійці, скіфи, елліни, римляни, а пізніше готи, сармати, візантійці, хозари, печеніги, половці, і інші, жили в постійному контакті з материком. А їхня культура і побут тісно перепліталися між собою.
Дорогоцінні прикраси, старовинна зброя, давня кераміка і посуд, живопис, і інші археологічні знахідки, відображають дивовижні історії, які залишили після себе різні епохи. Є тут також і унікальна кримськотатарська вишивка. А окремий стенд присвячений кавовій культурі місцевого населення.
А це гравюри французького художника Огюста Раффе, які він створив, під час подорожі Кримом всередині XIX століття. Зі слів організаторів — проект створили з метою представити Крим як унікальний мультикультурний півострів. Тож поки триває анексія Криму, а ви за ним сильно скучили. Поспішайте, поринути з головою у нейморівну атмосферу. Експозиція працюватиме до 5 травня.
[:]