Венеція вводить спеціальний податок для туристів, які хочуть погуляти містом

[:ua]Хочеш погуляти містом на воді – плати податок. Якщо найближчим часом вам заманеться прогулятися вулицями Венеції, то скоріш за все ви змушені будете сплатити додатковий податок.
Так місцева влада вирішила покрити витрати, які йдуть на дуже дорогий вивіз сміття.
Рішення ухвалили через те, що в місті проживає всього лише 60 тисяч людей, а за вивіз сміття венеціанці платять аж на 40% більше, ніж інші жителі італійських містечок.
За рік місто на воді відвідують більше 30 мільйонів туристів, але тільки п’ята частина з них залишається в готелі хоча б на одну ніч і, відповідно, лишає в місті бодай якісь гроші. Всі ж інші приїжджають до Венеції переважно на один день. В місті скаржаться, – часто, навіть, зі своєю їжею. Відтак, не заходять до ресторанів й не купують вуличної їжі.
Головною причиною дороговартісного прибирання сміття є сама інфраструктара міста. Через те що вулички завузькі, переміщуватись потрібно або пішки, або на човні, як зараз прибиральники і роблять. Вони ходять з візками від одного будинку до іншого, дзвонять в кожні двері і забирають сміття, а вулиці прибирають мітлами.
Податок на відвідування міста буде складати від 2 до 10 євро в залежності від того, в яку пору року ви подорожуватимете. Самі ж туристи називають такі нововведення цілком виправданими.

 [:]