Велич Голлівуду

Плодючі поля та фермерські господарства – таким був Голівуд 170 років тому. Краєвидну долину примітило молоде подружжя Уітлі, придбали там декілька гектарів та назвали Голлівуд. Мине 50 років і американець Карл Леммле зацікавиться цією землею. Одного разу він сходив у кінотеатр в Чикаго і сам захотів відкрити такий. Утім зрозумів, що купувати фільми невигідно й вирішив сам їх знімати. Відтак на мальовничих пагорбах Голлівуду відкрилася студія Universal.
Перші роки аби хоча б якось окупитися, студії довелося навіть продавати екскурсії для туристів по знімальним майданчикам. А ще саме завдяки Леммле в Голлівуді народився інститут “кінозірок”. Адже до цього в титрах не прописували справжні імена акторів.
Ще одні продюсери Адольф Цукор та Джессі Ласкі захотіли продавати свої фільми не для робітничого класу, а для людей з високими доходами. А потім почали займатися не лише прокатом, а й самі знімати кіно. Відтак народилася студія Paramount.
Ну і куди ж без славнозвісної Fox Film Corporation. Її заснував у 1915 році власник мережі кінотеатрів Уільям Фокс. А пізніше відбулося злиття ще з однією компанією й так народилася одна з найвідоміших кіностудій 20th Century Fox.
Далі на голлівудських пагорбах одна за одною з”являться кіностудії Warner Bros та Columbia Pictures. І вже до 1920 років це вже центр американської кіноіндустрії. А для мільйонів глядачів – реальна фабрика зірок. Адже в часи Великої депресії кіно було чи не єдиною розвагою, яку люди могли собі дозволити. А зірки Голлівуду миттєво ставали взірцями для наслідування. Усі жінки хотіли собі зачіску, як у Елізабет Тейлор чи Одрі Хепберн, а сукню, яку носила Софі Лорен чи Мерлін Монро.
Пік розквіту Голлівуду припав на 50 роки. Тоді там побудували першу телестанцію, відому автомагістраль та заклали перші зірки на Алеї Слави. У той час кіноцентром та навколишніми територіями зацікавився видавець газети Los Angeles Times Гаррі Чандлер, який ще був успішним ріелтором. Саме він вигадав поставити на пагорбах великі літери ГОЛЛІВУД. За їхнє виробництво та оренду землі він заплатив 21 тисячу доларів. І все для того, аби привернути увагу своїх заможних потенційних покупців. Відомий напис мав стояти лише півтора роки, утім, цей рекламний бігборд перевтілився на символ міста, а згодом всього світого кіно.
У 60 роках Голівуд переживатиме кризу. Адже молодий глядач уже не хотів дивитися класику кіно. І тоді продюсери довіряться новому поколінню режисерів, таких, як Джордж Лукас та Стівен Спілберг.
Нині Голівуд – це не лише головна арена кіновиробництва в світі, а й велика індустрія, яка забезпечує роботою більше 2 мільйонів людей. На американську фабрику зірок працюють великі гроші, у тому числі й іноземні. Наприклад, одні з найуспіших фільмів “Матриця” та “Володар перстнів” були зняті в Голлівуді за приватні гроші німців. А бюджети фільмів – мільйони доларів.