Вчені шукають планети та супутники придатні до життя поза Сонячною системою

[:ua]Що там – за межами нашої Сонячної системи? Чи є там життя? – на ці питання намагаються відповісти два астрономи з Колумбійського університету. Вони знайшли супутники – схожі на наш Місяць. Їх назвали екзосупутниками – адже вони обертаються навколо екзопланет – поза нашої Сонячної системи. Знайти, спостерігати за ними і довести їхнє існування вкрай важко, проте завдяки сучасному обладнанню – це тепер реально.

ДЕВІД КІПІНГ – ДОСЛІДНИК:
«Ми хочемо знати, чи ці супутники звичне явище? Можливо, ми зможемо знайти на них життя. Й можливо вони допоможуть нам дізнатися, як формуються планети й супутники.»

За розмірами цей супутник більший за наш Місяць. Він приблизно такий самий як Нептун. Обертається навколо екзопланети Kepler-1625b, що за 8 тисяч світових років від нас.

ДЕВІД КІПІНГ – ДОСЛІДНИК:
«Ми знаходимо планети за їхньою тінню. Ми не можемо так просто побачити планету окремо від зірки, тому що вони дуже далеко”.

Вчені шукали екзомісяць, вивчаючи тисячі екзопланет. Спочатку користувалися телескопом під назвою Kepler. Потім – телескопом Hubble. Тільки цього року дослідники космосу довели існування майже 4000 екзопланет у різних системах. А загалом поза Сонячною системою віднайшли 216 планет, схожих на Землю, де теоретично також може існувати життя.
https://youtu.be/fk1VwVoTS3k[:]