Вчені з Фукусіми допомагатимуть в реабілітації Чорнобильської зони

Вчені з Фукусіми допомагатимуть в реабілітації Чорнобильської зони

Україна та Японія співпрацюватимуть у сфері радіоекологічного моніторингу та прогнозування. Українські та японські вчені вивчатимуть радіаційне забруднення екосистем зони відчуження і на основі отриманих даних розроблятимуть рекомендації щодо оптимального зонування  території та її реабілітації.

Про це повідомляє прес-служба Державного агентства з управління зоною відчуження.

Університет Фукусіми та Національний інститут стратегічних досліджень підписали Меморандум про науково-технічне співробітництво у сфері покращення радіаційного контролю на території зони відчуження.

Як повідомляють у Держагенстві з управління зоною відчуження, проєкт  дозволить оперативно отримувати більш достовірну інформацію про радіаційний стан довкілля, що особливо важливо під час надзвичайних ситуацій. «Окрім того, отримані дані можуть бути використані для визначення «кордону» між Чорнобильським заповідником та територією спеціального промислового використання, над чим наразі працює Агентство», – повідомляють у відомстві.

Науково-технічне співробітництво реалізовуватиметься у рамках програми «Наукове і науково-технічне партнерство для сталого розвитку» (SATREPS). Проєкт передбачає вивчення гідрологічних об’єктів зони відчуження, їх стану та забруднення, дослідження забруднення перелогів, лісових масивів та атмосфери.