В Уряді зробили «ротацію» в переліку стратегічно важливих об’єктів держвласності

В Уряді зробили «ротацію» в переліку стратегічно важливих об’єктів держвласності

Напередодні Уряд оптимізував перелік об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави. До діючого переліку із 321 стратегічного підприємства,  додали ще 4 підприємства, які відповідають критеріям стратегічно значимих для економіки і безпеки України, натомість 39 об’єктів з цього переліку виключили.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Зокрема до діючого переліку включили АТ «Укрзалізниця», яке входить до реєстру великих платників податків та є природним монополістом. За відповідність критеріям стратегічних підприємств, частка продукції яких  на загальнодержавному ринку товарів має важливе соціально економічне значення, до переліку включили ДП «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості ім Я. Осади». За кількістю працюючих працівників (більше 5 тис. осіб), та за відповідність критерію великого платника податків, до переліку також додали ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України». ДСП «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами» відповідає трьом критеріям стратегічних підприємств, зокрема: внесено до категорії цивільної оборони, є підприємством, контроль за діяльністю яких з боку держави  гарантує захист громадян від наслідків впливу неконтрольованого виготовлення. Ще один критерій, якому відповідає дане підприємство, є використання або реалізація небезпечної продукції. Крім того, підприємство є виконавцем загальнодержавних цільових науково-технічних програм і державних замовлень.

«Уряд виключив з наявного переліку 39 об’єктів, з них: 4 об’єкти Мінекономрозвитку, діяльність яких не відповідає жодному з критеріїв. Також  виключили 4 об’єкти, на базі яких утворено АТ «Українська залізниця», які припинені як юридичні особи. Крім того, виключено 31 об’єкт Держкомтелерадіо, які реорганізовані шляхом приєднання до ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України», – повідомляють у МЕРТ.