В Укрзалізниці повідомили про створення «Вокзальної компанії»

В Укрзалізниці повідомили про створення «Вокзальної компанії»

До кінця поточного року почне працювати дорожня карта щодо створення в Укрзалізниці філії «Вокзальної компанії». Після реорганізації частина вокзалів залишиться без керівників, а всі існуючі вокзали та станції будуть  передані на баланс однієї структури.

«Ми маємо на меті вдосконалення системи управління вокзалами, підвищення ефективності їх діяльності, в тому числі за рахунок мінімізації дублюючих функцій. До головних цілей відноситься і скорочення фінансових витрат», – заявив директор зі стратегічного розвитку та інвестиційної політики «Укрзалізниці» Антон Соболевський.

Він повідомив, що в УЗ планують три етапи реорганізації. Спочатку до філії будуть передані позакласні вокзали, які зараз знаходяться в управлінні філії «Пасажирська компанія». Далі поетапно передадуть об’єкти I-III класу регіональних філій. Зокрема на першому етапі передадуть 106 вокзалів.  Наступним кроком стане передачі вокзалів IV, V категорій, яких більше 1,2 тис. Згодом до них приєднаються і пункти зупинки, яких в Укрзалізниці є майже 2,3 тис. Вони будуть передані на баланс підприємства.

За словами посадовця, при реорганізації Укрзалізниця вирішила слідувати німецької моделі управління вокзалами  – коли всі вокзали та пункти зупинки передаються на баланс однієї філії. Більш того, на думку Соболевського, далеко не кожен вокзал після реформи буде мати начальника.  «Виділено базові структурні підрозділи, керівники яких будуть управляти вокзалами на прилеглій території. Наприклад, глава станційного комплексу Київ-Пасажирський стане управляти вокзалами в Жмеринці та Фастові. А, наприклад, начальник вокзалу Львів буде відповідати за об’єкти на пасажирських станціях Трускавець, Моршин, Самбір. Ми відпрацювали чітку ієрархію, в якій буде виділено 19 «якірних» вокзалів – по два-чотири на кожен регіональний філіал»,  – розповів Соболевський