В Україні втричі зростуть штрафи за сміття

В Україні втричі зростуть штрафи за сміття

Нині за відсутність договорів з компаніями по утилізації відходів в Адміністративному кодексі передбачено штраф у межах 170-340 грн., а за новими порядками за це штрафуватимуть від 510 до 850 грн.

Відповідну пропозицію містить законопроект, опублікований на сайті Міністерства регіонального розвитку для ознайомлення.

У такий спосіб Уряд хоче значно посилити відповідальність українців, які досі не підписали договори з компаніями, що займаються утилізацією відходів.

Новий законопроект також містить пропозицію по відновленню роботи державної житлово-комунальної інспекції, яку  ліквідовано  в 2011 році. В пояснювальній записці до документа йдеться, що з моменту ліквідації зазначеного відомства влада практично втратила контроль за ЖКГ-сферою як в частині якості послуг, які надаються українцям, так і в частині тарифоутворення.

До слова, саме Держжитлокомінспекція повинна буде контролювати дотримання громадянами зазначеної «сміттєвої» норми. Вона ж отримає право виписувати штрафи людям за «ухилення від укладення договору про надання послуг з поводження з побутовими відходами».