В Україні створюють нову компанію з трейдингу продуктів нафтопереробки

В Україні створюють нову компанію з трейдингу продуктів нафтопереробки

НАК «Нафтогаз України» схвалив створення в рамках дивізіону «Нафта» нової компанії «Нафтогаз Ойл Трейдінг». Статутний капітал нової компанії належатиме АТ «Укртранснафта» – компанії, на основі якої створювався дивізіон «Нафта». Компанія буде торгувати як імпортними нафтопродуктами, так і ресурсом, який виробляється на Шебелинському заводі.

Про це йдеться в рішенні правління НАК як акціонера «Укртранснафти» №278 від 3 жовтня.

За повідомленням заступника голови дивізіону з комерційних питань Сергія Федоренка, «Нафтогаз Ойл Трейдінг» буде закуповувати та продавати усі обсяги нафтопродуктів і нафтохімії в рамках групи «Нафтогаз»

Як повідомляє enkorr, АТ «Укргазвидобування» володіє одним з двох працюючих в Україні НПЗ – Шебелинським – з річним обсягом переробки сировини в районі 500 тис. тонн. У 2018 році Шебелинський завод виробив 130,6 тис. тонн бензину, 85,1 тис. тон – ДТ, 31,3 тис. т – мазуту. Основний обсяг ДП використовується для потреб виробничих підрозділів «Укргазвидобування», частина реалізується через відкриті біржові торги.  У 2019 р Шебелинський ГПЗ разом з відділом реалізації нафтопродуктів УГВ увійшов до дивізіону «Нафта» НАК «Нафтогаз України». Ключовим напрямком діяльності дивізіону повинен стати трейдинг. У планах дивізіону – за 5 років збільшити обсяг реалізації продукції від 650 тис. тонн до 1,5 млн т.