В Туреччині з квітня 2020 року вводять податок на проживання в готелях

В Туреччині з квітня 2020 року вводять податок на проживання в готелях

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган підписав закон про податок на послуги, який включає введення податку на проживання в готелях. Документ опублікований в офіційній газеті Resmi Gazetе. 2 грудня глава держави відхилив документ і відправив його на доопрацювання.

Закон вступить в силу з 1 квітня 2020 року.

Представники туристичної галузі Туреччини заявляють, що появи нового податку ніхто не очікував. Крім того, новий збір не є аналогом «туристичного податку» або «податку на ночівлю», що діє в країнах Європи. При цьому контрактні ціни на 2020 рік вже оголошені, багато туроператорів вже виставили в продаж готелі на літо наступного року. Відтак у багатьох готельєрів зараз немає можливості додати новий податок в уже затверджені ціни. А вже в 2021 році новий податок може привести до підвищення проживання для туристів як мінімум на заявлені 2%.

Про плани ввести новий податок, який торкнеться туристів, стало відомо в жовтні. Платниками стануть об’єкти розміщення, включаючи готелі, мотелі, апартаменти, гостьові будинки і кемпінги. Податок стягується як з ціни розміщення гостя, так і з послуг (харчування, басейну та інших).