В США пообіцяли $5 млн винагороди за інформацію про лідера російської хакерської групи

В США пообіцяли  $5 млн винагороди за інформацію про лідера російської хакерської групи

Хакерську групу Evil Corp обвинувачують у крадіжці понад 100 мільйонів доларів в різних країнах. Влада США заблокувала всі активи пов’язаних з угрупуванням людей та фірм на своїй території. Крім того, державний департамент США оголосив винагороду розміром в п’ять мільйонів доларів за інформацію, яка допоможе затримати лідера угрупування Максима Якубця. Останнього пов’язують із російським урядом.

Про це повідомляє видання Deutsche Welle.

Зокрема, Мінфін США запровадив санкції проти 17 фізичних осіб та семи російських підприємств через кіберзлочини. Їх обвинувачують у зв’язках з російським хакерським угрупуванням Evil Corp. Як повідомив мінфін США, ця група використовувала програмне забезпечення Dridex для зараження комп’ютерів та збирання даних. Завдяки цьому зловмисники вкрали понад 100 мільйонів доларів США з банків та фінансових установ у понад 40 країнах. В якості санкцій США заблокували все майно та активи цих осіб в їхній юрисдикції. Громадянам США заборонені будь-які транзакції з цими людьми та підприємствами – за це проти них також можуть бути застосовані санкції.

Державний департамент США оголосив винагороду розміром в п’ять мільйонів доларів за інформацію, яка допоможе затримати лідера угрупування Максима Якубця. Найближчим соратником лідера угрупування названо іншого росіянина – Ігоря Турашева.