В оборонному бюджеті США передбачили $300 млн військової допомоги для України

В оборонному бюджеті США передбачили $300 млн військової допомоги для України

Палата представників Конгресу США 11 грудня схвалила оборонний бюджет країни, який передбачає виділення на військові потреби та реалізацію програм з нацбезпеки 738 млрд доларів США. При цьому 300 млн із них мають бути спрямовані на військову допомогу США Україні. Законопроєкт  також передбачає запровадження санкцій щодо російських газопроводів «Північний потік-2» та «Турецький потік».

Про це повідомляє Deutsche Welle.

У рамках програми допомоги Україні прописано, зокрема, й передачу українській стороні летальних видів оборонних озброєнь. Ідеться про поставки крилатих ракет для систем берегових ракетних комплексів і протикорабельних ракет.

Схвалений у Палаті представників законопроєкт передбачає також запровадження санкцій щодо російських газопроводів заради забезпечення «європейської енергетичної безпеки». Зокрема «Північний потік-2», який ще будується, названий у законопроєкті «інструментом примусу та політичного тиску», що послабить зв’язок США з Німеччиною та Європою в цілому.

Законопроєкт передбачає накладання санкцій на судна, що займаються прокладкою труб для цих газогонів, а також на іноземних громадян, які мають відношення до роботи цих суден.