В НБУ повідомили дату введення в обіг нової монети номіналом 5 гривень

В НБУ повідомили дату введення в обіг нової монети номіналом 5 гривень

Національний банк України повідомив, що вже 20 грудня в обіг вводять нову монету номіналом 5 гривень. Цього ж дня в Україні з’являться оновлені 50-гривневі банкноти. Загалом номінальний ряд гривні скоротиться із 17 до 12 номіналів: до 6 номіналів монет та стільки ж банкнот.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

20 грудня Нацбанк вводить в обіг 5-гривневі монети, а вже наступного року з’являться монети номіналом 10 гривень, які поступово замінять паперові банкноти. Також буде запроваджено оновлені банкноти номіналом 50 та 200 гривень.

«Громадянам не потрібно обмінювати банкноти попереднього зразка на оновлені банкноти та монети. Вони зможуть необмежений період часу розраховуватися одночасно і новими грошовими знаками, і попередніми банкнотами відповідних номіналів. Банкноти номіналами 5 та 10 гривень попередніх років випуску поступово будуть замінюватися в обігу монетами та оновленими банкнотами», – повідомляють в НБУ.

У відомстві повідомляють, що оновлений банкнотно-монетний ряд містить надійніші та захищеніші від підробок банкноти, забезпечує зручність готівкових розрахунків та економію коштів для держави.  «Монети перебувають в обігу близько 20-25 років. Натомість банкноти номіналами 5 та 10 гривень – у середньому один-два роки, тому банкноти потрібно щороку друкувати, обробляти і зберігати», – пояснюють в НБУ.