В Національному Інституті Раку вимагали «винагороду» за безкоштовні ліки для онкохворих

В Національному Інституті Раку вимагали «винагороду» за безкоштовні ліки для онкохворих

Аби отримати безкоштовні ліки, онкохворі пацієнти змушені були сплатити «благодійну допомогу» у сумі від 1500 до 18000 гривень за один курс хіміотерапії. Наразі відомо про 7 потерпілих, яким завдано матеріальних збитків на суму близько 40 тис. гривень

Про це повідомляє прокуратура міста Києва.

Викрили корупційні схеми, організовані службовими особами Національного інституту раку МОЗ України. Зокрема, повідомлено про підозру завідувачу поліклінічного відділення НІР та лікарю-онкологу, які причетні до заволодіння коштами онкохворих.

Встановлено, завідувач спільно з лікарем-онкологом організував та створив умови, за яких пацієнти не мали можливості скористатись своїм правом на безоплатну медичну допомогу. «Вони достовірно знали, що згідно з законодавством, допомога в державних чи комунальних закладах охорони здоров’я надається виключно безоплатно», – повідомляють в прокуратурі.

Зокрема, вони переконували пацієнтів, що кількість медичних препаратів, закуплених за державні кошти, дуже обмежена. Відтак, за сприяння в отриманні безкоштовних ліків медики вимагали від пацієнтів грошову винагороду, у тому числі під виглядом благодійної допомоги, у сумі від 1 500 до 18000 гривень за один курс хіміотерапії.

Крім того, вказані посадовці надавали вказівки іншим лікарям, яким чином проводити консультації з пацієнтами та їх родичами, щоб змусити їх сплачувати кошти за ліки, які вони мали б отримувати безоплатно.

Вказаним посадовим особам повідомлено про підозру.  Вживаються заходи щодо встановлення інших потерпілих.