В Івано-Франківську відкрили першу в місті ІТ-лабораторію

Нове покоління — нові можливості. У Івано-Франківську взялися розвивати напрямок інформаційних технологій. Днями тут відкрили ІТ-лабораторію. Мовляв, — є великий попит на ІТ-шників серед роботодавців, та й бажаючих навчитися програмувати у місті немало.
У цій лабораторії навчають напрямку ІОТ — це складова ІТ-галузі, спрямована на програмування механізмів. В результаті чого ними можна керувати дистанційно. Тобто тамтешні студенти створюють не комп’ютерні програми, а працюють здебільшого із залізом. Зараз тут є тільки початковий набір спеціаліста. Згодом деталей буде більше і учні зможуть їх поєднувати у великі компоненти.
У лабораторії є цікавим, та водночас бюджетним, проект для школярів — їм треба скласти і запрограмувати машинку. Пристрій являє собою платформу, на якій є сервоприводи та двигуни. Дані приймача дозволяють машинці триматися на дорозі, повертати, реагувати на інфрачервоне світло, — все це прописано у програмі. Завдання учнів — запрограмувати так, аби авто рухалось швидше. Над цим треба попрацювати більше тижня. Так розробники хочуть змінити сприйняття уроку інформатики у школі, зробити його більш цікавим та корисним. В рамках проекту роздали такі моделі у місцеві та обласні школи.
Аби обладнати таку лабораторію знадобилось майже 200 тис грн. Утім, зупинятись на цьому засновники не збираються. Кажуть, — це тільки початок. А кінцева мета — виховати таких професіоналів ІТ-галузі, аби вони могли конкурувати з усім світом.