В Австралії «штучний інтелект» шукатиме водіїв, які користуються смартфонами за кермом

В Австралії «штучний інтелект» шукатиме водіїв, які користуються смартфонами за кермом

Австралія першою в світі почала застосовувати штучний інтелект для пошуку водіїв, які користуються смартфоном за кермом.  1 грудня уряд австралійського штату Новий Південний Уельс запустив систему, що  стежитиме за водіями, які користуються мобільними телефонами  за кермом. Тим, кого визначить штучний інтелект, загрожують штрафи в розмірі майже $500 за порушення правил дорожнього руху.

У перші три місяці водіям, які порушили правила, будуть приходити тільки листи з попередженням. Після цього будуть призначати штрафи: $344 в звичайних зонах і $457 в районах біля шкіл.

Стежити за водіями будуть камери, які встановлені як на постійних точках, так і на пересувних причепах. Вони працюють і вдень, і вночі в будь-яку погоду. Система використовує штучний інтелект, щоб автоматично переглядати зображення та виявляти водіїв, які користуються смартфоном за кермом, пояснили в транспортному управлінні штату. Ті знімки, які алгоритм вважатиме свідченням порушення правил, потім повинен підтвердити співробітник управління.

Цього року проводили тестування камер: результати  відобразили більше 100 000 водіїв, які порушували правила і використовували телефон за кермом. До 2023 року транспортне управління планує перевіряти за допомогою камер до 135 млн автомобілів в рік. В Австралії можна користуватися смартфоном за кермом для дзвінків і музики, але тільки за допомогою бездротової гарнітури. Дозволяється користуватися телефоном як навігатором, але він повинен бути закріплений в тримачі.