"Укрзалізниця" реформує. Поїзди розділять на класи

Яка ціна, такий і сервіс, – незмінна математика під час покупки квитка на потяг. Утім, залізниця змінюється. Тепер за швидкість доведеться доплачувати. Вже до кінця літа “Укрзалізниця” може розділити поїзди на три класи – комфорт, стандарт і економ. Про це повідомив начальник департаменту пасажирських перевезень далекого сполучення Олександр Красноштан. Наразі, таке інноваційне рішення вже на стадії узгодження із Міністерством інфраструктури.
Якщо ідею схвалять, то система працюватиме наступним чином: пасажир, який купує білет класу комфорт, отримує місце у вагоні, якому не більше 10-років, з сучасним біотуалетом та обов’язково – системою кондиціонування. Припускають, що у таких поїздах будуть тільки купе і СВ-вагони. А їхня маршрутна швидкість становитиме не менше 70 км/год. Навіть час прибуття буде найбільш зручним для пасажирів.
Середній клас – стандарт – це плацкарти хорошого рівня, з кондиціонером та біотуалетом. Утім середня швидкість руху – менша за 70 км/год. А от придбавши квиток на потяг економ-класу, ви отримаєте місце у старому вагоні. А ще туалет за розкладом і замість кондиціонера – вітерець із вікна. “Укрзалізниця” планує самостійно регулювати ціну квитка на поїзди класу комфорт і стандарт, а ось вартіть поїздок на потяги класу економ визначатиме держава.