“Укртранснафта” розпочала транспортування американської нафти 

“Укртранснафта” розпочала транспортування американської нафти 

Компанія “Укртранснафта” розпочала перекачування нафти сорту Bakken, що прибула в Одеський порт, до Кременчуцького нафтопереробного заводу.

Про це повідомила прес-служба “Укртранснафти” у своєму Facebook.

“Сьогодні АТ Укртранснафта після перевірки якісних показників почала прийом у нафтотранспортну систему нафти сорту Bakken, яку наприкінці минулого тижня доставили танкером зі США для потреб Кременчуцького нафтопереробного заводу”, – йдеться в повідомленні.

Танкер Wisdom Venture (США) прибув до Одеського морського порту 6 липня із вантажем першої в історії України партії американської нафти – 75 тис. тонн. Показники сировини перевірені на відповідність нормам, зазначають у компанії. “Укртранснафта” почала приймати “чорне золото” для транспортування нафтопроводом “Одеса-Кременчук”.

Прибуття до Одеси наступного танкера з нафтою сорту Bakken американського походження очікується у серпні.

Експерт ринку нафтопродуктів Леонід Косянчук назвав морське постачання нафтопродуктів необхідною умовою диверсифікації українського ринку та убезпечення його на майбутнє від російської “нафтової голки”. Втім, фахівець зазначив, що трубопроводи на сьогодні залишаються єдиним надійним засобом транспортування нафти та нафтопродуктів. Альтернативною ланкою доставки з портів до пунктів призначення по всій Україні мала б стати “Укрзалізниця”, проте її сьогоднішніх потужностей для цього недостатньо, пояснив Л.Косянчук.

Водночас, наголосив експерт, імпорт Україною нафтопродуктів білоруських НПЗ, що працюють на російській сировині, не є фактом енергозалежності від РФ, оскільки держава Білорусь є власником виробленої її підприємствами продукції, а прибутки з їх продажу йдуть до білоруського бюджету. В якості прикладу Л.Косянчук навів український нафтопродуктопровід “Прикарпатзахідтранс”, який транспортує високоякісне дизельне паливо з білоруських НПЗ для потреб України та планує розпочати транзит до ЄС.

Як повідомлялося, нафтопродуктопровід “Прикарпатзахідтранс” цього року отримав нового мажоритарного власника – білоруське підприємство “Нафтобітумний завод”. Кінцева мета придбання “Прикарпатзахідтранс” – організація постачання дизельного палива з білоруських НПЗ (в першу чергу – Мозирського нафтопереробного заводу) до України та у майбутньому – транзиту до Угорщини та інших країн Європи.