Українські спортсмени-студенти не братимуть участі у зимовій Універсіаді-2019?

[:ua]Першими про бойкот Україною студентських ігор із зимових видів спорту написали російські видання із посиланням на першого заступника міністра молоді та спорту Ігоря Гоцула.
Незадовго після цього українське відомство оприлюднило заяву, в якій йдеться про те, що ніяких коментарів щодо поїздки у Красноярськ чиновник російським медіа не давав. Та й взагалі, міністерство не відповідає на запити російських ЗМІ ще з 2014 року.
Але найголовніше, що рішення щодо участі збірної України у зимовій Універсіаді-2019 – це компетенція не Мінмолодьспорту, а Міністерства освіти та науки. Точніше, Комітету з фізичного виховання та спорту.
При цьому у головному спортивному відомстві наголосили, що й надалі участь українських спортсменів у турнірах на території Росії не фінансується з державного бюджету, а тому вся відповідальність за такі поїздки лежить на відповідних федераціях чи інших структурах.
Освітянська установа поки що офіційно не прокоментувала перспективи наших зимових студентів-спортсменів. Натомість, там повідомили, що таких змагань немає у календарному плані відомства.
Нагадаємо, на минулій зимовій Універсіаді у 2017 році, яка відбувалась у Казахстані, студентська збірна України виборола 2 «золоті», 3 «срібні» та 4 «бронзові» нагороди, посівши 10 місце у загальнокомандному заліку.
[:]