Українські шахісти в 1/4 фіналу Чемпіонату світу

[:ua]Під українським прапором Україну на чемпіонаті світу грають сестри Анна та Марія Музичук. Вони єдині з українок змогли дійти до цієї стадії, адже матчі на чемпіонаті відбуваються за олімпійською системою. Змагається тут і ще одна, щоправда, колишня українка. Уродженка Львова і титулована спортсменка Катерина Лагно з 2014 року виступає за Росію. Усі вони вже зіграли перші матчі чвертьфіналу, але з різним успіхом.
Анна Музичук до 1\4 фіналу пробилась після нервового тай-брейку. У першій партії вона зіграла внічию чорними із росіянкою Олександрою Костенюк. А ось її сестра Марія, граючи білими, поступилась Жансаї Абдулмалік з Казахстану. Екс-українка Лагно матч проти китаянки Лі також виграла. Свої другі партії цієї стадії спортсменки зіграють сьогодні.
Цікаво, що з восьми учасниць чвертьфіналу світової першості троє – вихованці львівської шахової школи. Сестри Музичук народились у родині заслужених майстрів спорту, мешкали то у Львові, то в Стрию. Катерина Лагно народилась у Львові, де познайомилась із шахами, але в 11 років переїхала до Краматорська, який також відомий своїми шаховими традиціями.[:]