Українські діти-науковці вражають своїми винаходами

[:ua]Артем приїхав до столиці з Маріуполя. Привіз свою розробку – систему моніторингу якості повітря. Хлопець серйозно захопився наукою лише рік тому. Каже, хоче зробити навколишній світ кращим. І найголовніше на планеті – це повітря. І тут Артему стався у нагоді конструктор лего. Його пристрій з легко й швидко перевіряє – чим ми дихаємо. У нагоді винахід буде у великих містах з потужними підприємствами.
Робо-рука – її створив Ярослав із Запоріжжя. Хлопець каже, що цей пристрій майбутнього можна задіяти у будь-де. У роботі він дуже простий і може працювати від павер-банка.
І таких зовсім не дитячих винаходів в україні чимало. За ініціативи Малої академії наук вже вдев’яте у кожній області провели конкурс і відібрали найбільш перспективні дитячі проекти. До Києва приїхали 113 найкращих юних винахідника. Їхні роботи оцінюють провідні науковці та підприємці. А переможців очікують нагороди – від 5 тисяч гривень і перспектива участі в міжнародних конкурсах, за які сплатить держава та спонсори.
Киянка Єлизавета і ще чотири українських юних дослідника нещодавно повернулися із Китаю. Там протягом тижня вони разом із учнями з усього світу вивчали нові наукові напрями та знаходили нових друзів. Сьогодні на конкурс Єлизавета привезла проект системи безмоторного вантажно-пасажирського транспорту. Каже, – хоче створити екологічну та економічно вигідну систему руху у гірській місцевості з мінімальнами затратами енергії.
Дівчина вже подала документи аби запатентувати свій винахід, який допоможе зберегти природу, власне Карпати, та у майбутньому заощадить державний бюджет.
https://youtu.be/9ru9VXPooVM[:]