Українське садівництво розвивається і будує плани на майбутній сезон

Яблука, груші, слива, черешня, полуниця, лохина. І це далеко не весь асортимент, який вирощують на українських землях. Садівництво в Україні поступово розвивається. За минулий рік виростили більше 2 мільйонів тон плодово-ягідної продукції. Наші головні споживачі, окрім внутрішнього ринку, — країни ЄС, Африки та Азії. Однак, попри рекордні досягненння й прибутки, галузь має свої проблеми, які неабияк турбують фермерів.
Все частіше вітчизняні виробники виходять на нові закордонні ринки. А особливо зростає попит на свіжі ягоди. Минулого сезону особливою популярністю серед іноземців користувалися українські черешня та лохина. Нинішній рік може стати ще більш продуктивним. Щоправда, виробники скаржаться — без підтримки держави важко завойовувати закордонні ринки.
Переймаються садівники і питанням ринку землі. Адже для приватних фермерів нинішня ситуація неприйнятна.
Цього року погодні умови поки що сприяють фермерам. Зима була м’якою, а ґрунт достатньо зволожений. І якщо і надалі природа сприятиме нашим аграріям і не піднесе сюрпризів у вигляді холодів чи посух, то ймовірно, що кількість врожаю плодово-ягідних буде щедрим. А іноземці вже чекають на українські ягоди. Примітно, що цього року, після ретельних перевірок вітчизняних садівництв, для нашої черешні відкрив свій ринок багатомільярдний Китай.