Українські порти на Дунаї за €200 тис. інтегрують до транспортної системи ЄС

Українські порти на Дунаї за €200 тис. інтегрують до транспортної системи ЄС

УПроект фінансуватиметься фондами Європейського союзу  Європейським фондом регіонального розвитку – ERFD та Європейським інститутом сусідства для України – ENIUA. Загальний обсяг фінансування складає близько 200 000 євро.

Про це повідомляє прес-служба Адміністрації морських портів України.

Зокрема, АМПУ проведе комплексний аналіз розвитку транспортних коридорів та внутрішніх водних шляхів української частини Дунайського регіону в рамках спільного проєкту DIONYSUS, який фінансується за рахунок грантових коштів ЄС та має розкрити транспортний потенціал Дунаю для усіх країн, що розташовані вздовж ріки.

Наразі, за словами керівника АМПУ Райвіса Вецкаганса, вже підписано Партнерську Угоду із основним партнером за проектом – Pro Danube Romania. На початку наступного року має бути підписана Угода про Субсидію, і вже навесні 2020-го почнеться активна фаза проєкту.

Проєкт складається з основних модулів, по яких передбачена розробка перспективних пропозицій щодо розвитку портів та портових терміналів в дунайських портах. Зокрема, днопоглиблення, створення покращених навігаційних умов, розробка планів збільшення потужностей портів, розробка та впровадження ТЕО на залучення інвестицій та ґрантів ЄС для реалізації крупних інфраструктурних проектів тощо.