У Нью-Йорку на заторах заробляють по мільйону доларів на день

[:ua]Ніде і яблуку впасти! Кому проблема, а кому гроші. Перший етап впровадження нового тарифу за перевантаження доріг почав діяти у Нью-Йорку. Тепер затори у центральних частинах міста будуть приносити фінансування для оновлення громадського транспорту. Утім, такі нововведення не викликали захоплення у водіїв таксі. Бо саме їх ці тарифи і стосуватимуться.
Такі збори відтепер матимуть виплачувати усі компанії, які перевозять людей за викликом. Тобто не лише традиційні таксі, а й перевізники, на кшталт Uber. Тепер якщо клієнт захоче дістатися у найбільш перевантажені райони міста, заплатити потрібно буде більше звичайного.
Один із нью-йоркських таксистів Августин Танг запевняє. що зараз ситуація на дорогах досягла свого апогею. І у, так звані, години «пік» просто неможливо дістатися з Іст- до Вест-Сайду. Тобто зі східного до західного району Мангеттена.
Міські чиновники радо заявили — нинішня плата за затори приноситиме по мільйону доларів на день. А кошти ці витрачатимуть на фінансування нью-йоркського метрополітену. Профільні держслужби кажуть — зараз стан громадського транспорту міста неприйнятний. Бо кошти на його модернізацію та реконструкцію не могли знайти вже багато років.
Водії в свою чергу жаліються. Мовляв, тепер фінансування громадського транспорту ляже саме на їхні плечі. Бо конкуренція висока, тож, ціни на перевезення сильно піднімати не будуть. Саме тому вони думають, що цей збір вираховуватимуть з їхньої зарплати.
Сума нововведеного податку становить 2 долари 75 центів за кожну поїздку. Але тепер компанії-перевізники пропонують аби цей збір сплачували усі авто. Подібні практики у центральних районах, де затори найбільші, уже випробовували у Лондоні, Стокгольмі та Сінгапурі.
Деякі чиновники теж наполягають аби додатковий податок сплачували усі, хто їздитиме у центрі міста. У Нью-Йорку вже оголосили про план швидкої модернізації громадського транспорту. Коштуватиме вона близько 40 мільярдів доларів. Утім, завдяки новому збору цю суму планують зібрати доволі швидко.
[:]