У Конгресі США намагаються запобігти чергового «шатдауну»

[:ua]Не з гарного настрою розпочався Новий рік у майже мільйона американських держслужбовців. Шатдаун – тепер знайомий термін не тільки серед громадян США, а й по всьому світі. Дональд Трамп не може порозумітися з власним сенатом.
Президент Америки хоче масштабного фінансування стіни на кордоні з Мексикою. Сенатори кажуть, – зайвих 5 мільярдів доларів у бюджеті немає. Відтак, американці зіткнулися з найдовшим – 35 денним шатдауном – це коли повністю призупинене фінансування державних структур.
Наприкінці січня Трапм частково поновив виплати, однак, нава визначальна дата – 15 лютого. Це ймовірний день нового призупинення платежів. Республіканці та демократи чимало сперечалися, однак, хиткого компромісу досягли.
В угоді, як і хотів Дональд Трамп прописали фінансування будівництва стіни. Однак, під такі потреби у американському бюджеті знайшли тільки 1,5 мільярда доалрів. Тепер цю угоду ще мають ухвалити обидві палати американського конгресу та Президент. Трамп налаштований – рішуче. Проте президент все ж таки має надію, що конгрес затвердить потрібний йому бюджет.
Сенатори таки чекають від Президента Трампа, що він піде на поступки й погодиться на фіксований бюджет. Однак, кажуть, вже добре й те, що діалог таки є.
[:]