fbpx

Погода

Зроблено в Америці

   Цікаві факти

Усе геніальне – просто, подумали брати Куртіс і в 19 столітті вигадали жуйку з воску бджіл та соснової смоли. Пізніше американець Томас Адамс запатентує автомат з виготовлення жуйок. Він додасть у склад лакричний ароматизатор, у результаті з’явиться перша брендова жуйка Блек Джек.

А на початку 20 століття Френк Флір випустить перші жуйки, які можна було надувати. Аби зробити їх мега-популярними, виробники не лише розміщували реклами на автобусах, а й видавали їх мігрантам при в’їзді в Америку. Жувальний винахід підкорить Америку. А у часи “Сухого закону” винахідливі американці перебивали запах алкоголю завдяки жуйці.

Ще 30 років тому ніхто й мріяти не міг, що колись можна буде говорити телефоном з будь-якої точки планети й він буде бездротовим. Перший прототип мобільного телефону створила американська компанія Моторола. На його розробку витратили 15 років та більше 100 мільйонів доларів. У 1973-му інженер Мартін Купер зробив перший у світі дзвінок сотовим, вага якого була аж 1 кг. Заряджався цей апарат добу. Лише через 10 років у продажі з’явилася перша модель сотового й коштувала 4000 доларів. Та попри кругленьку суму, американці ставали в чергу аби стати власником такого дива.

Невід’ємний атрибут американського життя – джинси! Це не просто одяг, а символ вільних та впевнених людей. 24-річній Лейб Штраус переїхав до Америки в пошуках кращого життя. Тоді був час Золотої Лихоманки. І чоловік помітив, що золотошукачі потребують більш зручних штанів, ніж шерстянІ. Він замовив у французів незвичайну тканину блакитного та синього кольорів.

Золотошукачам штани сподобались. Утім, вони попросили нашити задні кишені та петлі для ременя. Аби кишені не обривалися від тяжких інструментів, Штраус закріпив їх металевими кнопками. Так наприкінці тисяча восьмисотих років світ побачив перші джинси для робочих. Утім, повсякденним стильним одягом вони стануть лише через сто років. У сімдесятих роках джинси – справжній культурний об’єкт та невід’ємна частина американського стилю. А дохід компанії Левіс перевищить два мільярди доларів за рік.

Де джинси, там і рок-н-ролл! Цей стиль у музиці народився на Півдні Америки в 50-х роках. Після війни молоді потрібні були нові кумири. Попри те, що то були часи расової нерівності, у 1949 році афроамериканський виконавець Вайоні Харріс записав пісню, де вперше вжив слово рок-н-ролл. Тодішній молоді, на відміну від їхніх батьків, було все одно щодо кольору шкіри виконавця. Відтак рок-н-ролл став першим стилем в музиці , який об’єднав усіх, незалежно від раси. Та консервативні батьки оголосили війну рок-н-роллу й називали його “чорною заразою”. У школах під заборону потрапили навіть джинси, які носили музиканти. Утім рок-н-ролл уже було не здолати, коли на сцену вперше вийшов новий кумир мільйонів Елвіс Преслі.