Погода

Які вони – перші автомобілі у світі?

   Цікаві факти

На прохання французьких військових, винахідник Ніколас Кагнот спроектував і побудував перший у світі екіпаж, що рухався самостійно. Сьогодні винахід називають першим у світі автомобілем. Саме з нього почалася автоісторія.

Перший прототип представили ще у 1769 році. Автомобіль призначався для буксировки артилерії на фронт. А швидкість цього авто була всього 5 км на годину. Тож, солдати французької армії могли йти поруч з ним. Транспорт міг осилити вантаж до 5 тон, а запас ходу був 75 хв.

Нині у світі зберігся лише єдиний екземпляр цієї парової машини. Вона знаходиться у Музеї мистецтв і ремесл у Парижі.

Benz Patent Motorwagen – це перший бензиновий автомобіль. Створили його у 1885 році. Примітно, що лише через два роки винахідники обладнали свою машину гальмами.

А першими виробниками саме комерційних автомобілів із бензиновими двигунами у США вважають братів Чарльза та Френка Дуріе. Вперше їхнє авто проїхало вулицями штату Массачусетс у 1893-му. Винахід був оснащений одноциліндровим чотирьохтактним бензиновим двигуном внутрішнього згорання, який мав ще й водяне охолодження.

Ще одними відоми винахіднками тих часів, які працювали над двигунами внутрішнього згоряння, були Готліб Даймлер та Вільгельм Майбах. Даймлер більше цікавився силовою установкою, а Майбах розглядав конструкцію автомобілей цілісно. У результаті друзі у 1889 році вивели на ринок розкішний Daimler-Maybach, оснащений одноциліндровим мотором, який розміщувався під водієм. Нестандартне бачення будови авто можна побачити і сьогодні у кожному розкішному Майбасі. Цікаво, що Даймлер та Майбах були кращими друзями протягом усього життя і продовжували працювати разом.

А от найдорожче раритетне авто має назву Ла Маркіз. У 2011 році його продали з аукціону за більше, ніж за 4,5 мільйони доларів. А все тому, що у 1887 році цей автомобіль виграв перший у світі автопробіг.