fbpx

Погода

Визнані генії

   Цікаві факти

Вуді Ален, Стенлі Кубрик, Мартін Скорсезе та інші світові генії режисури не раз зізнавалися, що на зйомки власних фільмів їх надихає легенда українського кіно Олександр Довженко.

Його трилогія “Звенигора”, “Арсенал” та “Земля” в списку найкращих фільмів усіх часів. Критики та радянська влада намагалися знищити творчість режисера, світ аплодував стоячи цьому творцю. Його фільми йшли в прокаті Парижу, Америки, Нідерландів, Аргентини, Великобританії. А сам Довженко мріяв повести українські традиції кіно до Голлівуду. Про що навіть писав своєму другу режисеру Сергією Ейзенштейну.

Вірмен, який народився в Тбілісі, утім найбільшу частину своєї творчості присвятив українському кіно. Сергій Параджанов, ще один геній нашого екрану. Його легендарна картина “Тіні забутих предків ” стала початком нової епохи поетичного кіно в Україні. Цей фільм отримав 39 міжнародних нагород та 28 призів на кінофестивалях.

На фільмі “Тіні забутих предків” оператором працював Юрій Ільєнко. Він багато вчився в Параджанова. А згодом став продовжувачем його кінотрадиції. Справжнє визнання до режисера прийде з картиною “Білий птах з чорною ознакою”. Завдяки цьому фільму в українському кіно з”являться зірки Богдан Ступка та Лариса КАдочнікова.

Його любили всі! Спочатку глядачі познайомилися з актором Леонідом Биковим. Його персонажі були дружелюбні хлопці з народу, дивакуваті та наїнвні. Як Петя Мокін “З приборкувачів тигрів” чи Максим Перепелиця. Згодом Биков став знімати кіно, яке відрізнялося душевністю та щирістю. Він особисто вибивав бюджети для своїх картин та жертував усім заради того, аби люди побачили справжнє народне кіно.

Моє кіно – не референдум для глядачів, а життєва пристрасть. Так говорила Кіра МурАтова – режисер, яка за життя навіть отримала іменну премію на Берлінале. Вона знімала перших зірок екрану: Володимира Висоцького, Олега Табакова, Ренату Литвинову та інших.

У 2017 році Муратову запросили в склад Американської кіноакадемії, яка визначала переможців премії Оскар. Життя великої режисерки обірвалося місяць тому на 83 році життя.

Це лише частина геніїв, які створювали українське кіно. А от про те, хто нині творить історію сучасного кінематографу розкажемо в наших наступних сюжетах зі спеціального циклу. Не пропустіть.