fbpx

Погода

Уолт Дісней – король анімації

   Цікаві факти

Перш, ніж створити свою анімаційну імперію, Дісней встигне послужити в армії під час першої світової війни. А після спробує створити свою студію анімації, яка потерпить крах. Однак, Діснея це не зупинило. Він разом з братом переїде в Лос-Анджелес і відкриє маленьку кантору анімації The Walt Disney Company. Уже там він намалює 50 коротких німих історій про Алісу, яка гуляла в країні див. Далі він створить авторського персонажа Кролика Освальда. А через рік на екрани вийде мультфільм “Шалений аероплан”, у якому народиться новий герой, який підкорить увесь світ. Спочатку його зватимуть Мортімер та згодом всі називатимуть його Міккі Маус.

Міккі стане першим анімаційним героєм у світі, який заговорить! І озвучив його сам Дісней. А далі автор створить більше 70 музичних мультфільмів “Забавні історії”, які обожнювали й діти, й дорослі. Але на цьому Дісней не зупиниться й втілить у життя на той час божевільну ідею – повнометражний мультфільм. Художник візьме казку братів Грим “Білосніжка і сім гномів” та розкаже її своєю казковою мовою анімації. Відтоді його називатимуть королем мультиплікації.

Одне за одним народжуватимуться мультфільми “Пінокіо”, Бембі, Попелюшка, 101 долматинець, Спляча Красуня і звісно, Русалонька.

Мультфільми Уолта Діснея безперечно ставали хітами прокату. А в кінці 40-років він почне знімати дитяче кіно. Так його маленька кантора The Walt Disney Company перетворилася на величезну корпорацію з мільйонними прибутками. Цікаво, що Діснея називали відмінним керівником. Адже він завжди був щедрий на премії для тих, хто пропонував цікаві ідеї для його анімаційний шедеврів. А ще завжди купував подарунки для дітей своїх співробітників. Однак, як пишуть журналісти, Дісней любив дисципліну. Доходило навіть до того, що він розвішував діаграми на стінах, згідно яких його співробітники могли рухатися по офісу. Врешті дійшло до того, що службовці подали в суд на Діснея через приниження їхніх прав і виграли. Король анімації вибачився, утім згодом звільнив тих, хто влаштовував бунт у його ідеальному світи казок. А от для дітей він був справжнім чарівником.

Дісней був кумиром мільйонів дітей. У той час, як своїх йому не вдавалося народити. Він одружився на секретарці своєї студії Ліліан. Вона стане для нього жінкою на все життя. Однак діти їм далися нелегко. Кожна вагітність Ліліан закінчувалася трагічно. Та врешті Дісней таки стане батьком маленької донечки. А через чотири роки після народження Дайани, Дісней з дружиною всиновлять ще одну дівчинку, яку покинули батьки. Якось прогулюючись з доньками, Дісней задумався пор створення окремого світу для дітей у реальності. Де вони могли гратися разом з батьками в отточенні улюблених персонажів його мультфільмів. Він умовить 17 родин продати землю недалеко від Лос-Анджелеса і побудує там парк розваг, який вражав своїми маштабами і отримав назву Дісней Ленд.

Уолт Дісней спочатку створив казку на екрані, а потім переніс її в реальний світ. Він отримав 26 оскарів за свої роботи! І пішов з життя через рак легень. Через цю хворобу короля анімації, корпорація Уолт Дісней з того часу й досі не показує героїв, що палять.