fbpx

Погода

Традиції святкування Нового року в країнах Азії

   Цікаві факти

У Китаї Новий рік – свято світла. Люди запалюють ліхтарі та проходять вулицями міста, освітлюючи шлях новому року. Китайці вірять, що в їхній країні скрізь живуть огидні злі духи. Тому, щоб у новорічну ніч, поки люди святкують і розважаються, ці духи не залізли до їхніх осель, напередодні заліплюють усі вікна та щілини папером. А усіляку нечисть відлякують червоним одягом і шумом. Сьогодні популярні петарди та феєрверки. За традицією свято вважається сімейним, в цей день вся родина збирається за столом, попередньо приготувавши традиційні страви. Зазвичай до столу подають пельмені, локшину та закуски. Локшина є символом довгого і щасливого життя, тому це блюдо таке популярне в Китаї. Також у цей день дорослі дарують дітям гроші, загорнуті в червоні конвертики. Новорічне свято в Китаї триває близько 3-х тижнів. Але найдивніше святкують жителі Китаю третій день Нового року: вони вважають, що саме у цей час домашні миші видають заміж своїх дочок, тож треба лягти спати якомога раніше, аби не заважати мишкам проводити пишні весілля.

А В’єтнамці взагалі щороку змінюють дату свята – Новий рік постійно переїжджає у календарі десь між 21 січня та 19 лютого, аби бог, що живе у кожному домі, міг зустрітися на небі із своєю родиною. У В`єтнамі до святкування Нового року починають готуватися заздалегідь, адже прибирати у свята суворо заборонено. До настання свята в`єтнамці прибирають своє житло, прикрашають очеретяні деревця орігамі і амулетами. А щоб прийдешній рік був вдалим, до кімнати заносять гілки квітучого персикового дерева. У перший день нового року велике значення відіграє перший гість. Саме він визначає успішність майбутнього, тому першого гостя запрошують заздалегідь . Зазвичай це шановані люди, які можуть принести вдачу.

Індія – країна, у якій переплілося безліч релігій, традицій і обрядів. Те, як святкують Новий рік в цій країні, – яскравий приклад того, наскільки різним може бути одне й те ж свято.

З найбільшою урочистістю відзначають свято у регіонах, де переважно живуть християни. Наприклад Гоа. Тут проходять цілі карнавальні ходи, з властивим для Індії розмахом. На вулицях відбуваються змагання зі стрільби з лука, конкурси та ярмарки, запускають повітряних зміїв, ходять по вугіллю і стрибають через багаття.

Роль новорічної ялинки в Індії виконує мангове дерево. Крім традиційних іграшок, його прикрашають фруктами та овочами. У переддень свята багато індусів спалюють або викидають старий одяг. Обов’язково зустрічають Новий рік в обновці. А на стіл подають страви, щедро посипані спеціями. Чим гостріша їжа – тим радіснішим буде наступний рік. За індійською традицією, як пройде перший день Нового року, таким буде і його залишок. Тому 1 січня всі індуси у гарному настрої, поводяться з усіма виключно ввічливо і коректно.

Але найцікавіше, що в Індії зустріти Новий рік можна кілька разів – якщо переїжджати в різні провінції. Різноманітність релігій і літочислення призвело до того, що в різних регіонах Індії святкування припадає на різні дні, і навіть, місяці.