fbpx

Погода

Смачно не значить корисно! Рейтинг найбільш корисних продуктів і навпаки

   Цікаві факти

Те, що горіхи корисні — не викликає ні в кого сумніву. Але, і серед них є свої чемпіони. Волоський горіх — за калорійністю рівний маслу і м’ясу. Вітамінів у ньому в п’ятдесят разів більше, ніж у цитрусових. Вважається, що при вживанні не менше п’яти-семи волоських горіхів в день покращується пам’ять. Саме за це його називають «розумним горіхом».

Серед фруктів на першому місці багате клітковиною і пектином яблуко. Воно є цінним комплексом мінералів і вітамінів. Більше того яблука застосовуються у багатьох дієтах завдяки низькому вмісту в них калорій і великому вмісту води.

Ще один корисний, але не такий звичний для нас як яблуко, плід авокадо. Він містить глутатіон, який блокує до сорока різних канцерогенів. За допомогою авокадо можна зняти навантаження на печінку, збагатити тканини киснем, знизити в крові рівень холестерину.

Медики радять сердечникам їсти більше риби і трохи менше м`яса. Три страви з морепродуктів в тиждень або 30 грам риби в день зменшують ризик виникнення інфаркту на 50%. Учені пояснюють це вмістом жирних кислот Омега-3, які сприятливо діють на клітини. Дослідники усього світу визнають найбільш корисним саме лосось.  Він є чудовим джерелом заліза і майже не містить шкідлтвих насичених жирів.

Та у нашому раціоні є продукти, цінність яких переоцінена або й взагалі її немає.

Почнемо з фрешів. Під час віджиму соку з овочів і фруктів видаляється м’якоть, яка є основним інгредієнтом їхнього складу. Залишається, в основному, цукор. А його високий вміст у поєднанні з низьким вмістом білка обов’язково змусить вас відчути голод і мінливість настрою. Якщо це магазинний сік — тут взагалі не варто говорити про користь. Тож краще просто їжте фрукти.

Мигдальне молоко — найпопулярніша альтернатива тваринному. Однак, воно майже не містить поживних речовин. В мигдальних горіхах багато білка, але в склянці молока самого мигдалю — лише 2%.  Тому краще обирайте соєве на заміну коров’ячому молоку.

Мюслі — смачний і швидкий сніданок! Але крім корисних вівсяних пластівців, сухофруктів, горіхів і насіння, мюслі містять величезну кількість цукру і рослинних жирів. Вони можуть завдати шкоди тим, хто має проблеми з серцевим ритмом або перенесли інфаркт.

Не завжди смачно — це корисно! Тому ретельно підходьте до вибору продуктів аби вберегти здоров’я своє та близьких.