fbpx

Погода

Що світу подарувала Індія? Та як сталося, що вчення про йогу вподобали мільйони людей по всьому світу?

   Цікаві факти

Шах і мат! Несподівано, але факт, що саме Індія подарувала світу гру в шахи! Офіційна перша згадка про неї датується 5 століттям. Спочатку шахи були грою для чотирьох з такою ж кількістю набору фігур. І на той час шахи називали Шантраж. Це слово згідно індійському містицизму відображало всесвіт. А чотири сторони стихії води, вогню, повітря та землі. А після того, як ця гра дійшла до Європи, почали влаштовувати офіційні турніри з шахів.

ВІЛЬГЕМ СТЕЙНІЦ – ПЕРШИЙ ЧЕМПІОН СВІТУ З ШАХІВ:
“У цій благородній грі елемент випадку не має ніякого значення. Результат шахматних змагань повністю оснований на наукових та логічних знаннях”.

Наука про довголіття! Так називають знання нетраційної медицини – аюрведу! І вона також народилася в Індії. Ви тільки уявіть, перші тексти аюрведи були написані 5000 років тому. Древні мудреці вважали здоров’я важливою частиною життя. І хоча офіційна медицина називає аюрведу псевдонаукою, мільйони людей по всьому світу користуються її знаннями. Головний зміст аюрведи не лише в тому, що з її допомогою можна попередити розвиток хвороб, але також можна навчитися краще розуміти свій організм, аби відчувати себе щасливим. До речі, нині популярні аюрведичні тури в Індію. Мінімальна програма в 14 днів обійдеться від 2000 тисяч доларів до 20000!

Та, мабуть, найбільший винахід в межах Індії, про який сьогодні знає весь світ – це йога. Мільйони людей в світі сьогодні займаються нею. Серед них відомі політики та зірки, такі як Мадонна, Джулія Робертс, Шарліз Терон, Дженіфер Еністон, Джордж Клуні , Стінг та інші.

Перші згадки про йогу археологи виявили в долині Інда. На древніх рукописах були зображення людей в різних позах. А перші тексти, які описують техніку медитації, належать буддійській літературі. Нині в світі нараховується велика кількість шкіл, у яких акценти направлені на різні методики йоги.

 АНДРІЙ САФРОНОВ – ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ ЙОГИ:
“Систему йоги можна поділити на Велику, яка веде до вищих духовних цілей. Та Малу, яка включає в себе систему методів направлених на покращення якості життя: фізичного та емоційного здоров’я та навіть добробуту”.

Чи не найбільш популярна сьогодні хатха йога, де велике значення має саме робота з тілом. А вже згодом, як кажуть практики, людина, що займається хатха йогою, може контролювати не лише тіло, а й свідомість.