Обличчя французької комедії

Луї Де Фюнес знав більше 5 іноземних мов, грав на фортепіано. Утім, маленький зріст та вміння корчити різні гримаси – не дозволяли сприймати його всерйоз. Навіть, кіно таке вміння актора зрозуміє не одразу. Він зіграє кілька епізодичних ролей, які не принесуть йому ні грошей, ні слави.

ЛУЇ ДЕ ФЮНЕС – АКТОР:
“Я зовсім не шкодую, що слава йшла до мене так повільно. Саме це допомогло мені зрозуміти професію. Коли я був невідомим, намагався збирати жести, інтонацію, міміку”.

Лише через 13 років після кінодебюту Луї Де Фюнес прокинеться знаменитим завдяки ролі в фільмі “Блеро”. Та справжнє визнання принесе йому герой комісара Жюва в трилогії про Фантомаса.
Ще більше серій – аж 6 – знімуть про нового героя Луї Де Фюнеса – жандарма Крюшо. Відтоді актор був на розхват у режисерів. Утім, шалені графіки підкосили здоров’я. Він перенесе декілька інфарктів. Лікарі заборонять зніматися. Актор трохи посидить вдома, однак, ризикуючи здоров’ям, знову повернеться в кадр.
Фільм “Жандарм і Жандарметки” стане його останнім. Серце Луї Де Фюнеса зупиниться на 68-році життя. Однак навіть хворим, актор не переставав жартувати.

ЛУЇ ДЕ ФЮНЕС – АКТОР:
“Моїм найбільш вдалим жартом стане мій похорон. Я маю зіграти так, щоб всі сміялися, не припиняючи”.

Окрім своїх геніальних ролей Луї Де Фюнес залишив на цьому світі трьох синів. Які хоча й не пішли шляхом батька, але горді носити його Прізвище.
Важко уявити, що цьому улюбленому мільйонами актору нині 83 роки! П’єр Рішар – візитівка французького кіно. Утім, колись він – нащадок аристократичного роду – втік з дому й проти волі родини ступив на акторський шлях. Утім професія і його прийняла не одразу.

П’ЄР РІШАР, АКТОР:
 “Я до цих пір не подолав комплекси. Однак акторська професія навчила мене перетворювати недоліки в переваги”.

На екрані Рішар вперше з’явиться лише в 33 роки в фільмі “Ідіот в Парижі”. А далі актора покличуть у комедію “Високий блондин в чорному черевику”, яка зробить його зіркою.
Разом із вихорем творчого життя П’єра Рішара, пристрасті кипітимуть і в особистому. Він довго буде взірцевим чоловіком та батьком двох синів. Та несподівано розлучиться з дружиною й почне з’являтися на світських заходах з різними панянками. Однак нині своїм єдиним коханням 83-річний актор називає цивільну дружину – бразильську модель Сейлу, яка молодша за Рішара на 40 років!

П’ЄР РІШАР – АКТОР:
 Навколо стільки жінок і, звісно, не можна ними не милуватися. Але сьогодні разом зі мною сім’я й про інших жінок я можу говорити хіба що в віршах”.

Попри солідний вік с залюбки продовжує зніматися та, навіть, має свою власну кіностудію. А ще не на жарт захопився виноробством. У нього аж 20 гектарів виноградників. А ще П’єр Рішар запевняє, – він не боїться своїх років, адже вміє ними насолоджуватися.