Найдорожчі книги світу!

[:ua]Рідкісні й унікальні екземпляри, яким уже виповнилося кілька століть, йдуть з молотка за нечувані суми.
Очолює список найкоштовніших книг світу – “Кодекс Лестера”. У 1506 році Леонардо да Вінчі, перебуваючи в Мілані, почав вести записи. Списавши 18 аркушів паперу з обох боків, він склав їх у вигляді книги із 72 сторінок. У ній міститься безліч математичних розрахунків, малюнків і заміток, написаних особливим дзеркальним шрифтом. Зараз книга належить Біллу Гейтсу, який придбав її майже за 31 мільйон доларів у 1994 році.
Другим за вартістю стало рукописне видання Євангелія, створене у 1188 році на замовлення герцога Саксонії і Баварії Генріха Лева. До книги включено чотири Євангелія обсягом в 226 сторінок. В ході аукціону Сотбіс “Євангеліє Генріха Лева” продали майже за $12,5 млн. Нині манускрипт зберігається у бібліотеці імені герцога Августа у Німеччині.
«Птахи Америки» – книга Джона Джеймса Одюбона також увійшла до списку коштовних видань. Вона містить наукові описи та ілюстрації птахів Північної Америки. Книга знаменита історією свого створення. Одюбон малював птахів в реальному розмірі, відстежуючи їх і роблячи з них опудала. Перше видання з’явилося в 1827 році, всього вийшло близько двохсот екземплярів заввишки у 127 сантиметрів. У березні двотисячного року один з останніх збережених примірників пішов з молотка майже за $9 млн.
“Кентерберійські оповідання” Джеффрі Чосера були продані в 1998 році на аукціоні Christie’s. За один з дванадцяти збережених примірників заплатили 7,5 млн доларів. Книга надрукована в 1477 році в друкарні Вільяма Кекстона, англійського першодрукаря.
Закриває п’ятірку найдорожчих книг у світі “Біблія Гутенберга”. Серед згаданих, вона має найменшу ціну, але не менше значення для суспільства. Унікальне видання Біблії, найстаршої з книг, пішло з молотка на аукціоні Christie’s в 1987 році майже за 5,5 млн доларів. Книга була надрукована Іоганном Гутенбергом у 1450-х роках з використанням рухомих літер. З 180-ти примірників до нас у повному вигляді дійшов лише двадцять один.
https://youtu.be/U-6VxH1Z5bA[:]