fbpx

Погода

На який острів у світі їдуть мільйони туристів? Та чому їх там бачити не дуже й раді?

   Цікаві факти

Стоп туристи! Звучить досить дивно. Адже сотні країн постійно вигадують якісь цікавинки, аби інтерес подорожуючих зі всього світу до курорту не пропав. В Чилі — навпаки. Через великий попит на відпочинок та переселення на острів Пасхи, тут навіть закон ухвалили, який значно посилює контроль і правила відвідування.

За новими правилами туристи відтепер зможуть гостювати на острові не більше 30-ти днів, замість колишніх 90. При цьому вони зобов’язані отримати дозвіл на відвідування острову і показати в аеропорту зворотній квиток.

Понад 130 тисяч туристів відвідують острів щорічно. Десять років тому сюди прилітало по два літаки в тиждень, тепер — два в день. Після стількох гостей залишаються гори сміття. За місяць на материк доводиться відправляти літаком дві тонни пластику, стільки ж алюмінієвих банок і вісім-десять тонн паперового сміття.

За останніх десять років населення острова збільшилося майже вдвічі — до 8 тисяч чоловік. При цьому тільки половина з них — корінні жителі. Переселенцям дали півроку на те, щоб отримати у влади дозвіл на постійне проживання на острові. На переселенцях проблеми не закінчились. Ще один головний біль острова — автомобілі. З 2009 по 2017 рік їх стало майже вдвічі більше.

Через нові правила відтепер переїхати жити на острів Пасхи зможуть тільки ті, у кого тут є родичі. Або ж ті, хто уклав офіційний договір і працюватиме в місцевій компанії.