Криптовалюта: за і проти

[:ua]Історія криптовалюти почалася у 2009 році, коли з’явилися перші гроші цього формату. Лише за чотири роки багато країн вже визнали нову валюту та почали використовувати її у фінансовій системі. Минулоріч криптовалюта взагалі перейшла із стану «онлайн» в «офлайн». Її використовують криптосервіси і магазини, які створені під віртуальні монети. Цілком можливо, що за рік-два ми сприйматимемо цифрові гроші як буденність.
Загалом, криптовалюта це віртуальні гроші, які використовують для розрахунків в Інтернеті. Одиницею такої валюти є «коін», що у перекладі означає «монета». Хоча гроші віртуальні, але захищені від підробки. Кожна монета має зашифровану інформацію, яку скопіювати не можливо. Саме використання цієї криптографії і подарувало новим грошам приставку «крипто».
Криптовалюта відрізняється від звичайних грошей в електронному вигляді тим, що її випускають тільки у мережі. Фізично потримати їх у руках Ви не зможете.
Переваги цифрових грошей помітні. Найперше, це анонімність – ніхто не зможе зібрати дані про Вас. На загал доступний лише номер гаманця і обмежені дані по сумі на рахунку. Доступ до грошей цілодобовий. Криптовалюта надійно захищена – ніхто не зможе зламати гаманець чи підробити дані. Комісія відсутня. Кількість валюти – обмежена, що виключає ризик інфляції. А ще криптовалюта є незалежною грошовою одиницею.
Але є й відчутні недоліки – заморозити рахунок чи вилучити криптовалюту неможливо, складно керувати переказами, а відізвати платіж взагалі не можливо, до того ж валюта непередбачувана і коливається у ціні. Сюди ж варто додати ризик заборони, адже державні структури насторожено ставляться до криптовалюти. відсутність гарантій та можливість втратити ключ, тобто забути пароль до своїх грошей. А ще постійно з’являються нові й нові цифрові гроші. Біткойн лишається найпопулярнішим і найдорожчим.
Попри усі недоліки популярність біткойна, як й інших цифрових валют росте. Наприклад, у Канаді, Америці та Європі вже встановлено біьше 3 тисяч біткоін-банкоматів. Але головним гравцем на ринку лишається Китай. Він підтримує близько 70% майнінг-мережі. За статистикою 36 % добутих монет вже були помічені у транзакціях. Тобто за них щось придбали. Інші поки ще ні разу не були використані. Хтось ключ втратив, хтось чекає моменту, а хтось взагалі забув про них, як хлопець із Норвегії – Крістофер Кох. У 2009 році він придбав біткойнів на 27 доларів. А коли згадав про них, його інвестиція вже коштувала 886 тисяч доларів. Словом, це була вигідна угода!
https://youtu.be/A91CQmTaaeQ[:]